SON DAKİKA

Medya Yenigün

Belediye otobüsünü durdurup aşure ikram ettiler

Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı Kuzgun Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, belediye otobüsünü durdurup içinde bulunan yolculara aşure ikram etti.

Belediye otobüsünü durdurup aşure ikram ettiler
Bu haber 11 Ekim 2017 - 12:25 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

 

Muharrem ayı dolayısıyla Türkiye’nin birçok yerinde aşure günü programı düzenlenirken, Karaisalı’ya bağlı Kuzgun Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar ilginç bir etkinliğe imza attı. Mahalle sakinleri, Adana-Karaisalı arası çalışan 188 numaralı belediye otobüsünü durdurarak, içinde bulunan yolculara aşure dağıttı.

 

Bu etkinlik karşısında şaşıran otobüs şoförü ve yolcular, ikram edilen aşureyi yedikten sonra Kuzgunlu Mahalle sakinlerine teşekkür ederek, yolculuklarına devam ettiler.

 

Kuzgun Mahallesi’nde esnaflık yapan Hulusi Balcı, Muharrem Ayı’nın dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin önemli olduğu aylardan biri olduğunu ifade ederek, “Bu ayda tüm İslam aleminin aşure günü programı düzenlediği gibi bizde mahallemizde aşure etkinliği yapmak istedik. Düzenlediğimiz etkinlikte yoldan geçen vatandaşlarımızı da unutmadık ve belediye otobüsünü durdurarak, içinde bulunan yolculara aşure ikram ettik” dedi.

 

file:///C:/Users/User/Desktop/321.png
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
file:///C:/Users/User/Desktop/321.png
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA
Web Tasarım Webzagor