SON DAKİKA

Medya Yenigün
Kutbettin Arslan

EMANUEL KARASSO VE GÜNÜMÜZDEKİ EMANUELLER!

EMANUEL KARASSO VE GÜNÜMÜZDEKİ EMANUELLER!
Bu haber 11 Ekim 2017 - 0:05 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.

Theodor Herzl’in ölümünden sonra Yahudi devleti kurma hususundaki çalışmaların başına İtalyan Yahudisi Emanuel Karasso getirildi. Emanuel Karasso bu göreve geldikten sonra Selanik’e yerleşti. (O sıralarda Selanik’in nüfusunun çoğu Yahudi ve dönmelerden oluşuyordu.) Nesim Russo, Nesim Nazliyah ile Selank’te Siyonistlerin ilk şubesini açtılar.

Bu kişiler olayları öyle güzel tezgâhladılar ki 1908’de ilan edilen 2. Meşrutiyet’te kimisi mebuslar meclisinde mebus, kimsi ayan meclisine üye seçildiler. Emanuel Karasso mebus seçildiğinde henüz Osmanlı vatandaşı bile değildi. Karasso daha sonra iki defa da İstanbul mebusu seçildi.

Karasso genç Türkler (Jön Türkler) hareketine en evvel katılanlardan olmuştur. En büyük vazifesi vatandaşı yönetime karşı kışkırtmak oldu ve bunda da oldukça başarılıydı. Özeelikle Balkan halklarının devlete karşı ayaklanmasında çok başarılı olmuştur.

Ne yazık ki Osmanlı devletini parçalamak, bu topraklar üzerine Yahudi devleti kurmak emelinde olan Karasso Osmanlı devletinin meclisinde mebustu.( Bu günde aynı, karassolar çok daha fazla değil mi?)

31 Mart vakasından sonra Abdulhamid’in hal fetvasını (tahttan indirildiğini bildirme) tebliğ eden heyetin içinde Karasso’da vardı!

Birbiri peşinden gelen Trablusgarp (Libya), Balkan, Birinci dünya savaşları sırasında Türk milleti can alıp can vermede iken Emanuel Karaso, Almanya, İstan ul ve diğer yerlerde yaptığı resmi, gayrı resmi toplantılarla Yahudilerin devlet kuracağı Filistin bölgesini Osmanlı devletinden koparma ve oraya Yahudi göçünü hızlandırma çalışmalarını yapmaktaydı.

PKKLI KÖPEKLERİN TBMM’DEKİ MİLLETVEKİLİ SAYISI İLE TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLARAK KENDİSİNİ TANIMLAYAN PARTİNİN MİLLETVEKİLİ SAYISINI KIYASLARSANIZ DURUMUMUZUN DÜNDEN DAHA KÖTÜ OLDUĞUNU GÖREBİLİRSİNİZ.

Etiketler :
file:///C:/Users/User/Desktop/321.png
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
file:///C:/Users/User/Desktop/321.png
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA
Web Tasarım Webzagor