SON DAKİKA

Medya Yenigün

Kamil Köse, Bayrağı Çiçek’e Teslim Edecek!

Kamil Köse, Bayrağı Çiçek’e Teslim Edecek!
Bu haber 12 Ekim 2017 - 10:55 'de eklendi ve 1.750 kez görüntülendi.

T ürkiye Kamu Sen Konfederasyonun  Adana’da en tecrübeli şube başkanı olma özelliğine sahip olan Adana 2 No’lu Şubesi   Başkanı Kamil Köse  ; önümüzdeki dönemde sendikanın sevk ve idaresin i Genel Sekreteri Hüseyin Ömer Volkan Çiçek’e teslim ettiğini açıkladı.

İşte örmek mücadele;  işte örnek birliktelik

Türkiye Kamu Sen Konfederasyonuna  bağlı Türk Eğitim Sen Adana 2 No’lu Şubesi  6. Olağan Genel Kurulu delege seçimi  Yüreğir Rotary Anadolu Lisesinde 14 Ekim 2017 Cumartesi  günü  saat 09.00- 17.00 saatleri  arasında  yapılacak. Ceyhan İlçesinde bir merkez ilçeden iki olmak üzere üç  başkan adayı  ekibiyle birlikte seçilebilmek için  yarışacak.  Yapılan delege seçimi  sonrasında belirlenen 125 delege ise 11 Kasım 2017  tarihinde  Türk Eğitim Sen Adana Şubesi  toplantı salonunda yapılması beklenen Türk Eğitim Sen Adana 2 No’lu Şubesi  Genel Kurul seçiminde oy kullanacak.

KÖSE  MEKTUBUYLA TÜM DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ

Delege seçimlerine oldukça sıkı bir  çalışma ile  hazırlanan;  Bir süre önce  yayınladığı mektubunda Türk Eğitim Sen Adana 2 No’lu Şubesi ‘nin sevk ve  idaresini   Türk Eğitim Sen Adana 2 No’lu Şubesi   Genel Sekreteri Hüseyin Ömer Volkan Çiçek’e bırakacağını  deklere ederek tüm dikkatleri üzerinde toplayan  Türk Eğitim Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Raportörü ve Adana 2 No’lu Şubesi   Başkanı Kamil Köse    delege seçimi öncesi Yeni Gün Gazetesine  önemli değerlendirmelerde bulundu. Türk Eğitim Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Raportörü ve Adana 2 No’lu Şubesi   Başkanı Kamil Köse  ve Türk Eğitim Sen Adana 2 No’lu Şubesi   Genel Sekreteri Hüseyin Ömer Volkan Çiçek delege seçimi öncesi  örnek birliktelik sergilerken ; diğer delege listesinde yer alan adaylara  başarılar diledi.

“AYRIŞMADAN MÜCADELEYİ BİRLİKTE VERECEĞİZ”

Sendikacılığa 1996 yılından beri Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ile  başladığını hatırlatan Başkan Kamil Köse, “O günden bu güne kadar  kurucu olarak mücadele ettik. hak arama noktasında çaba sarf ettik. Eğitim camiası ve üyelerimiz için çalışırken  her hangi bir yüz kızartıcı  çalışmamız olmadı. Görünen köy kılavuz istemez. Zor günlerden geçerken ülkemiz ve  Türk Eğitim Sen’in geleceğini de çok önemsiyoruz. Bu ülkede STK olarak ciddi bir kuruluş olarak ciddi mücadelede bulundum. Her yolun  bir sonu var. Bir bayrak değişimi Ancak unutulmaması gereken bir şey var. Seçim var. Şimdi bu sendikayı sevk edebilecek tecrübe sahibi olsalardı daha güçlü olurdu. Biz ayrışmadan bu mücadeleyi birlikte vereceğiz. Bir iki yıl içerisinde görevi mi ise zirvede bırakmayı  düşünüyorum. Genel Sekreterimiz Hüseyin Ömer Volkan Çiçek’e sendikamızın sevk ve idaresini bırakacağım kararını ise arkadaşlarımızla yaptığımız istişare  çalışması sonrasında karara  bağladık. “ dedi.

“KAYBEDEN YOK  KAZANAN TÜRK EĞİTİM SEN OLACAK”

Bazı arkadaşların bazı şeyleri kavrayamadıklarını ifade eden kamil Köse, sendikanın önünün açılmadığı şeklinde bazı çevreler tarafından yapılan  söylentileri ise söylentileri  yapanların tecrübesizliğine verdiğini ifade etti. Kamil Köse, “ Bazı arkadaşlar olayları görmüyorlar. Sendikada söz verip sözünde durulmuyor. Sendikanın önü açılmıyor şeklindeki söylentileri asla kabul  etmiyorum. Sendikal  çalışmaların sıkıntılı  bir döneminde  sendikacılık yaparken 116 şube arasında üyelerini en iyi koruyan ilk on sendika arasında olduğumuzu da belirtmek istiyorum. Her üyemizin derdine sevincine koşan bir ekibiz. Sendikacılık demokratik bir yarıştır. Bu seçimde kaybeden asla yoktur. Kazanan Türk Eğitim Sen’dir. Ben bunu bilen birisiyim.Birlik ve beraberlik içerisinde bu teşkilatı daha iyi ve üst  noktalara getirme noktasında daha çok çalışacağız. Aday olan arkadaşların ciğerlerini biliyorum. Kimin daha tecrübeli olduğunu uzun bir dönem gözlemledim. Yol  arkadaşım Ömer Volkan Çiçeğin daha genç ve dinamik  bir şekilde zirvede görevimizi bırakmayı düşünüyorum. Burada önemli  olan hak mücadelesi ve Türk Eğitim Sen’dir. Önemli olan birlik ve bütünlüğümüzdür. Kazanan Türk Eğitm Sen olacak. Kaybeden olmayacak. Bu sendikanın bir adım daha ileri gitmesi noktasında  tüm gücümüzle daha çok  çalışacağız.” Diye konuştu.

“ARTIK GÖZÜM  ARKADA KALMAYACAK”

Usanma , pes etme gibi bir davranışının olmadığını ifade eden Kamil Köse, “ Asla yorulmadım. Ben bu sendikanın hizmetkarıyım. Yarın teşkilatımızın emrinde olacağım. Delegelerin sağ duyusuna güveniyorum. Yola devam ediyorum.” Dedi.

“BİZ, HAKKIMIZI ARADIK ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sendikacılık  yaptığı için yirmiye yakın soruşturma geçiren  Türk Eğitim Sen Adana 2 No’lu Şubesi ‘nde Şube Başkanı Kamil Köse ile birlikte dört yıldır mücadele eden   Genel Sekreterlik görevinde bulunan  Hüseyin Ömer Volkan Çiçek ise  Türk Eğitim Sen’in önemine değindi.  Türk Eğitim Sen  bayrağını  taşımanın zorluklarını  görev ve sorumluluklarını çok iyi  bildiklerini kaydeden Ömer Volkan Çiçek, “ Bu zor süreçte mücadele ettik. Sadece çalıştık. Gizli bir ajandamız ve planımız olmadı. Biz , her zaman üyelerimizin yanında yer aldık. Üyelerimizin sorunlarını çözme noktasında irade ortaya koyduk. Burada güç odaklarını Tedirgin ve rahatsız ettik. Yirmiye yakın soruşturmada uyarı, kınama v.b cezaları şahsımdan dolayı değil ; sendikal  manada yaptığımız faaliyetlerden dolayı aldım. Bazı eleştirilerden uzağa gitmeyen eleştirilerdir. Sendikacılık gömleğini giydiysek bu cezalar olacaktır. Bu cezaların da hakkaniyetli olduğuna inanmıyorum. Biz, hakkımızı aradık . Aramaya devam edeceğiz.Üyelerimiz ve Türkiye’nin menfaatleri için bu mücadeleyi yaptık. Hakkın yanında olduk. Olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu.

“ÇOK KRİTİK BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

Olağan üstü hal ile yönetildiğimiz şu süreçte sendikacılık yaparken çok kritik  bir dönemden geçtiklerini kaydeden Ömer Volkan Çiçek, “ Biz görünen köyüz. Görünen köy kılavuz istemez. Yaptıklarımız  yapacaklarımızın teminatıdır. Üyelerimizin özlük  hakları, haklı davalarında yanlarında olmak için bir dönem daha delegelerimizden  yetki  istiyoruz.Bizler, her zaman alanlarda olduk. Olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

“KAZANAN MÜCADELEMİZ OLACAK”

Türk Eğitim Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Raportörü ve Adana 2 No’lu Şubesi   Başkanı Kamil Köse ‘nin teşkilatı hiçbir zaman yalnız bırakmadığını kaydeden Ömer Volkan Çiçek, bayrağı kendisine  teslim etmek istemesinden onur duyduğunu belirtti. Ömer Volkan Çiçek, “ Bu bayrak yarışında onursal başkanımız olarak yanımızda olacak olan Kamil başkanımızın tecrübelerinden istifade edeceğiz. Arkadaşlarımız ise çok genç ve bilgili arkadaşlarımızla irade koyma noktasında yola çıktık. Sendikamızı daha ileriki dönemlerde nasıl ileri götüreceğiz bunun çalışmaları içerisindeyiz. Kaza n mücadelemiz olacak. Biz çileye talibiz.” Şeklinde konuştu.

Özel Haber : Hüseyin Yetiş

Etiketler :
file:///C:/Users/User/Desktop/321.png
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
file:///C:/Users/User/Desktop/321.png
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA
Web Tasarım Webzagor