SON DAKİKA

Medya Yenigün

KYK’ya kayıt yaptıran öğrencilere Adana gezisi

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Adana İl Müdürlüğü’ne bağlı bütün yurtlarda “Gelin Tanış Olalım” projesi kapsamında; yeni kayıt yaptıran öğrencilere, Adana’daki camiler ve tarihi mekanlar gezdirildi.

KYK’ya kayıt yaptıran öğrencilere Adana gezisi
Bu haber 11 Ekim 2017 - 12:25 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.

Ayrıca Muharrem Ayı dolayısıyla öğrencilere ‘Aşure’ ikram edildi.

 

Etkinlikler kapsamında KYK Adana İl Müdürlüğüne bağlı Sümer Erkek Öğrenci Yurdu ve Sabancı Kız Yurduna yeni kayıt yaptıran öğrenciler “Gelin Tanış Olalım” Projesi ile bölgedeki tarihi mekanları gezdiler. Sümer Yurt Yönetim Memuru Sanat Tarihçisi Mahmut Korkmaz’ın anlatımıyla tarihi mekanları tanıma fırsatı bulan öğrenciler Ulucami Medresesi şadırvanında lokum yiyerek, çay içtiler.

 

KYK Adana İl Müdürü Abdülkerim Arıkan, tüm öğrencilere başarılar dileyerek, “Ailenizden ayrı kalsanız bile Adanamızda hiçbir zaman kendinizi yalnız hissetmeyin. Mezun olsanız da KYK yurtlarında Adana’da bir ağabeyinizin ve burada bir yuvanızın olduğunu sakın unutmayın” diye konuştu.

 

Gezinin finalinde öğrencilere Adana kebabı ve şalgam ikram edildi.

 

Muharrem Ayı dolayısıyla yurtlarda barınan öğrencilere, İl Müdürü Abdülkerim Arıkan odun ateşinde pişirilen aşurelerden ikram etti.

 

Etkinlik sonunda öğrenciler, KYK Adana İl Müdürü Abdülkerim Arıkan’a ve personellere teşekkür ettiler.

file:///C:/Users/User/Desktop/321.png
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
file:///C:/Users/User/Desktop/321.png
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA
Web Tasarım Webzagor