Medya Yenigün

AB Bakanlığı Heyeti’nden Vali Demirtaş’a ziyaret

Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Kurumsal Yapılanma Başkanlığı heyeti, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi” kapsamında Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

AB Bakanlığı Heyeti’nden Vali Demirtaş’a ziyaret
264
12 Haziran 2017 - 9:42

 

Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serpil Sancar ve Politikalar ve Savunuculuk Koordinatörü Ülker Şener ziyaret sırasında proje kapsamında yapılması hedeflenen çalışmalar ve projenin amacı hakkında çeşitli bilgiler verdi.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Kurumsal Yapılanma Başkanlığı heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Vali Demirtaş, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda gelişimi amaçlayan tüm projelerin destekçisi olduklarını söyledi ve Adana Valiliği olarak bu tür projelere gerekli tüm desteği vermeye devam edeceklerini kaydetti.

 

Prof. Dr. Serpil Sancar, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi”nin amacına ulaşmasına yönelik yaptığı açıklamada, “AB Bakanlığımızın faydalanıcısı ve Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneğinin (CEİD) yürütücüsü olduğu “Türkiye’de Katılımcı Demokrasinin Geliştirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin izlenmesi Projesi” 1 Mart 2017 tarihinde başlamıştır. Proje, 24 ay süresince 7 pilot il olan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Trabzon ve Kars’ta uygulanacaktır” dedi.

 

Projenin içeriğinden bahseden Prof. Dr. Serpil Sancar, “Belirlenmiş tematik alanlarda mevcut durumu cinsiyet eşitliği çerçevesinde ortaya koyacak izleme göstergeleri geliştirecek raporların hazırlanması, öncelikle belirlenmiş 7 pilot ilde olmak üzere, cinsiyet odaklı sivil toplum kuruluşlarının, kamunun ve yerel yönetimlerin cinsiyet temelli izleme kapasitelerinin artırılması, hak temelli izleme yapan örgütlerin cinsiyet eşitliği bakış açışım izleme çalışmalarına katmaları, Cinsiyet Eşitliği İzleme Merkezinin kurulması, yerel ve ulusal ölçekte proje uygulama bölgelerinde cinsiyet eşitliği eylem planlarının oluşturulması amaçlanmaktadır” dedi.

 

Bu kapsamda, kurumun da aralarında bulunduğu projenin temel paydaşlarına, önümüzdeki günlerde, proje uygulayıcısı kuruluşun yetkilileri tarafından proje amaçları ve faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgi verileceğini belirten Prof. Dr. Sancar, “Paydaşların proje süreçlerine etkin katılım sağlaması ve ihtiyaçların ve beklentilerin belirlenmesi yönünde görüş alışverişinde bulunulması ve işbirliği geliştirilmesi amacıyla mayıs ve haziran aylarında ziyaretler gerçekleştirilecek” diye konuştu.

 

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat