Adana Barosu ''Adalet'' Yürüyüşüne Katıldı

Adana Baro Başkanı Av

Adana Barosu ''Adalet'' Yürüyüşüne Katıldı
01 Temmuz 2017 - 15:39
Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Saymanz Av. İlknur Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi ve Av. Hasan Alkan , Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, milletvekilleri, akademisyenler, basın mensupları ve ülkemizde yaşanan tüm hukuksuzluklar için başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün 16. gününde Sakarya güzergahında gerçekleştirilen ve onbinlerce kişinin iştirak ettiği yürüyüşte yer aldılar.

Ankara’dan İstanbul’a başlatılan Adalet Yürüyüşüne 30 Haziran Cuma günü saat 13.00’da Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan'ın çağrısı ve daveti üzerine Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Artvin Barosu Başkanı Av. Ali Uğur Çağal, Tekirdağ Barosu Başkanı Av. Erhan Sezer, Önceki Dönem Tekirdağ Barosu Başkanı ve Önceki Dönem TBB Genel Sekreteri Av. Güneş Gürseler, Önceki Dönem Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, Manisa Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sakarya Barosu Avukatları ile civar illerden gelen Avukatlar destek verdi.

Yürüyüşün öğleden sonraki bölümü başlamadan evvel Kemal Kılıçtaroğlu'nu karavanında ziyaret ederek görüşme yapan baro başkanları, sonrasında yürüyüşü birlikte gerçekleştirdiler. Günlerdir devam eden ve bir çok sivil toplum kuruluşu ile yurttaşların iştirak ettiği yürüyüşe, Sakarya güzergahında katıldıklarını ifade eden Baro Başkanı Av. Küçük: “Adalet talebinin ve yürüyüşünün partisi ve siyaseti olmaz. Sakarya güzergahında Herkes için Adalet. Herkes için Hukuk. Herkes için Demokrasi ve Aydınlık bir gelecek taleplerimizle yürüyüşe katıldık. Adalet talebi söz konusu ise içerisinde avukatların olmaması düşünülemez. Bu yürüyüş ve talepler rağmen barışçıl olup, ülkemiz demokrasi tarihinde altın harflerle yerini alacaktır. İsteğimiz; herkes için adalet, demokrasi ve özgürlük.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum