Adana Barosu Tiyatro Topluluğu Başkentte Festivalde Sahne Aldı

Sanata ve tiyatroya katkı ve destek amacıyla Adana Barosunun öncülüğünde başlatılan Barolarası Tiyatro Festivalinin üçüncüsü bu yıl Ankara Barosunun ev sahipliğinde yapılmaktadır

Adana Barosu Tiyatro Topluluğu Başkentte Festivalde Sahne Aldı
08 Temmuz 2017 - 12:17
Sanata ve tiyatroya katkı ve destek amacıyla Adana Barosunun öncülüğünde başlatılan Barolarası Tiyatro Festivalinin üçüncüsü bu yıl Ankara Barosunun ev sahipliğinde yapılmaktadır.

Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen festivalin beşinci gününde dün akşam Adana Barosu Tiyatro Topluluğu 'Cadı Kazanı ' adlı oyunu bir kez de başkentte sahneledi.

Arthur Miller’in politik içeriği nedeniyle bugün de geçerliliğini sürdüren ve 17.yüzyılda yaşananlar anlatıldı.

Tamamı avukatlardan oluşurken, tiyatro gösterisi yoğun ilgi gördü. Oyun izleyiciler tarafından ayakta alkışladı.

Nihat Fırat Demirağ'ın yönetmenliğini yaptığı oyunda Adana Barosu Avukatları; Uğur Aydıngül, Namık Kemal Tüylüce, Fırat Demirağ (Murat Şahin'in yaşadığı bir sorun nedeni ile oyunda yer alamaması üzerine katılmıştır) Mustafa Onur Kutlay, Dilek Nur Donma Bal, Altuğ Polat, Mustafa Serdar Demirtaş, Duygu Tatar, Pelin Genç, Esma Çömelek, Oğuzhan Uçar, Dilara Talay, İsmail Oray Ayhan, Seda Sağ, Fatih Aslan, Ayşenur Atıcı, Açelya Açık, Sümeyra Serter oyunda rol aldılar.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, oyun sonunda yaptığı konuşmada Festivale 10 oyunla katılan Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana barolarından dokuz tiyatro topluluklarına emeklerinden dolayı teşekkür etti. Av. Küçük,

"Devlet Tiyatrolarının 68 yıllık tarihine bakıldığında, Cumhuriyetin devrimci kadrolarının daha o dönemde, eğer; ülke gelişecekse, çağdaşlaşacaksa, kültür, sanat etkinlikleri ile olacağını gören insanların kurduğu devlet tiyatrolarının, operalarının, bale , güzel sanatların, senfoni orkestralarının kapatıldığı ve engellendiği bir dönemi yaşamaktayız. İşte böylesi bir dönemde destek veren baro başkanlarımızla birlikte ve değerli tiyatro topluluklarımızla ve o tiyatro toplulukların da zamanlarını, emeklerini, enerjilerini harcayan değerli meslektaşlarıma ve onları çalıştıran değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Ankara Baro Başkanı Av. Hakan Canduran sahneye çıkarak oyuncuları kutladı, teşekkür plaketleri ile oyunculara teşekkür belgesi takdim etti. Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Ankara Baro Başkanı Av. Hakan Canduran festivale katlkıları ve ev sahipliği nedeniyle Adana'mızın önemli figürlerinin yer aldığı plaket takdim etti. Oyun sonunda festivale katılan tüm baroların temsilcileri ve oyuncuları 6;45 adlı mekanda eğlenerek yorgunluk attılar.

Oyunu izleyenler arasında Adana Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Adana Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşe Duygu Özgüven, Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı Av. Kahraman Bozkurtlar ve Yazı İşleri Müdürü Çiğdem Buyruk da yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum