Medya Yenigün

Adana Barosundan müstehcen paylaşıma erişim yasağı açıklaması!

Adana Barosundan müstehcen paylaşıma erişim yasağı açıklaması!
186
04 Ocak 2020 - 0:59

Adana Barosu Başkanlığı Avukat cübbeli müstehcen sosyal medya paylaşımı hakkında zorunlu Kamuoyunun bilgilerine sunarız diye yaptıkları açıklamada, Baromuz şikayette bulunmuş ve erişim yasağı kararı alınmıştır diye belirttiler.

Adana Barosundan yapılan açıklama:

Kolunda Adana yazılı uygunsuz bir vaziyette avukat cübbesi giymiş bir kadına ait fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması ve bu fotoğraflarla ilgili haberler yapılması üzerine baromuzca fotoğrafın paylaşıldığı sosyal medya hesabının kapattırılması ve erişimin engellenmesi için ilgili sosyal medya (Twitter) şirketi nezdinde yasal işlem yapılmış, şikayette bulunulmuş ve görüşmeler yapılarak sistem üzerinden fotoğraflara erişim engellenmiş ve hesap bloke (kapatılmıştır) edilmiştir.

Baromuzca yapılan soruşturmada her ikisininde avukat olmadığı tespit edilen iki kişin bulunduğu fotoğrafların ekran görüntülerinin alınması suretiyle aynı fotoğrafların çeşitli sosyal medya hesaplarında ve gruplarda paylaşılmaya devam edilmesi ve bazı haber sitelerinde aynı fotoğrafların kullanılarak haberler yapılması üzerine sosyal medya hesapları ve gruplar uyarılarak fotoğrafların ve yorumların kaldırılması sağlanmıştır.

Ayrıca baromuzca fotoğraflara ve paylaşıma erişimin engellenmesi için yasal adli süreçte başlatılmış, Adana 1. Sulh Ceza Hakimliğinin ekte sunulan 25.12.2019 tarihli ve 2019/6733 değişik iş sayılı kararı ile paylaşıma ve sayfaya erişimin engellenmesine karar verilmiştir.

Konunun basında ve hala bazı haber sitelerinde yer almaya devam etmesi üzerine baromuz tarafından basına, meslektaşlarımıza ve kamuoyuna bu açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

hd film izlemobil onaybanko kuponlar