Medya Yenigün

Adana BTÜ İle British Council arasında iş birliği protokolü imzalandı

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen HOPES (Suriyeliler İçin Yüksek ve İleri Öğrenim İmkanları ve Perspektifleri) projesi kapsamında Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) ile British Council arasında iş birliği anlaşması protokolü imzalandı.

Adana BTÜ İle British Council arasında iş birliği protokolü imzalandı
297
29 Mart 2017 - 10:57

 

Avrupa Birliği’nin Suriye krizine yönelik bölgesel yardım fonu olan “Madad Fonu” tarafından finanse edilen HOPES projesi kapsamında henüz üniversiteye kayıt olmamış ve diğer yüksek öğretim kurumlarında kayıtlı olan 82 Türk ile 193 Suriyeli öğrenciye Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından 100 saatlik İngilizce eğitim verilmesi öngörülüyor. Projenin amacı genç Suriyelilere eğitim imkanları tanımak ve savaş sonrası Suriye’nin yeniden inşasına hazır olmalarına katkı sağlamaktır.

 

Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ve British Council İngilizce Direktörü Julian Parry’nin hazır bulunduğu imza töreninde bu projenin farklı iş birliklerine zemin hazırlayacağı hususu vurgulandı. Parry, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi gibi genç ve dinamik bir üniversite ile bu projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay da uluslararası bir üniversite olma yolunda iş birliklerine üniversite olarak hazır olduklarını ifade ederek, İngilizcenin küresel dünyada önemli bir güç unsuru olduğunu vurguladı. Tümay, bu kapsamda başta Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere tüm birimlerdeki dil eğitiminin kalitesinin artırılması için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

 

İmza töreninde Adana BTÜ ve British Council yetkilileri de hazır bulundu.

 

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat