Adana Kardeş Kültür Dernekleri toplantısı yapıldı!

Adana’da faaliyette bulunan Kardeş Kültür Dernekleri Platformu,(COVİD 19) salgın hastalıktan dolayısıyla Ara verdikleri çalışmalarına yeniden devam kararı verdiler

Adana Kardeş Kültür Dernekleri toplantısı yapıldı!
04 Nisan 2021 - 20:43
Adana’da faaliyette bulunan Kardeş Kültür Dernekleri Platformu,(COVİD 19) salgın hastalıktan dolayısıyla Ara verdikleri çalışmalarına yeniden devam kararı verdiler.

Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya gazetemize yaptığı açıklamada, ,(COVİD 19) salgın hastalıktan dolayısıyla ara verilen etkinlikler ve çalışmalar için Adana da faaliyette bulunan Kardeş Kültür Dernekleri, Adana Balkan Türkleri Dernek Merkezinde bir araya gelerek, önümüzdeki zaman diliminde ortak çalışmalar yapmak için “Adana Kardeş Kültür Dernekleri Platformu” adı ile ortak çalışma kararı için ilk toplantıyı gerçekleştirdik diye belirtti.

Adana Balkan Türkleri Dernek Merkezinde toplanan Adana Kardeş Kültür Dernekleri Platformu Karşılıklı istişarelerin yapıldığı toplantıda, pandemi kurallarına dikkatle gelecek dönemler için yapılacak çalışmalar ve ortak organizasyonlar için fikir birliğine varıldı. Platform geçici kurucu başkanlığına Adana Balkan Türkleri Dernek Başkanı Aziz Sağıroğlu getirildi.

Adana Kardeş Kültür Dernekleri Platformu için ilk toplantıya aşağıda ismi yazılı dernekler iştirak ettiler. Haftaya aynı gün ve saatte yapılacak toplantı ile çalışmalara aralıksız devam edecek ekibin oluşturulması ve yıllık planlama yapılması kararı ile toplantı tamamlandı.

Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu,

Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya,

Türkistanlılar Derneği Başkanı Osman Beg,

Çukurova Balkan Türkleri Dernek Başkanı Hayrettin Temel,

Tüm Kırım Türkleri Dernek Başkanı Rüşan Yalçın,

Bozdoğanlar Dernek Başkan Vekili Av. Volkan Tarık Çay,

Andırın Ve Kadirliler Dernek Başkanı Zekeriye Doğuş Kabaağıl,

Teberler Derneği Başkanı Suat Kömür,

YORUMLAR

  • 0 Yorum