Medya Yenigün

Adana Kardeş Kültür Derneklerinden Azerbaycan’a destek açıklaması!

Adana Kardeş Kültür Derneklerinden Azerbaycan’a destek açıklaması!
1.847
17 Temmuz 2020 - 19:41

Kardeş Kültür Dernekleri Topluluğu Başkanlarından 12 Temmuzda başlayan ve devam eden Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarını kınama mesajı yayınladılar.

Kardeş Kültür Dernekleri Toplulukları adına Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Yakup Bulut, Dünya Avşarlar Derneği Genel başkanı Şeref Kocakaya, Adana Aydınlar Ocağı başkanı Av. Muhsin Özkale ve  “12 Temmuzda başlayan ve devam eden Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarını şiddetle kınıyoruz” diye kamuoyuna Azerbaycan’a destek verdiklerini açıkladılar.

OTUZ YILDIR AZERBAYCAN TOPRAKLARINI İŞGAL ALTINDA TUTAN ERMENİSTAN’IN CEZALANDIRILMASI GEREKİYOR!

Kardeş Kültür Dernekleri Topluluklarının yaptığı açıklama Pandemi dolayısı ile gösterilerin kısıtlı olmasından dolayı, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde Dernek üyelerinin katılımı düzenlendi.

Adana Kardeş Kültür Dernekleri Topluluğu üyeleri “Otuz yıldır Azerbaycan topraklarını işgal altında tutan Ermenistan, işgalci tavrının yanı sıra saldırgan tutumunu devam ettirdiğini bir kez daha göstermiştir. 12 Temmuz tarihinde Ermenistan ordusu, sivil yerleşim yerleri olan Tovuz’un Ağdam, Dondar Kuşçu ve Vahitli köylerini büyük çaplı silahlar ve havan toplarıyla ateşe tutmuştur. Bu saldırıda sivil halktan yaralananlar olmuş evleri yıkılmış, önemli oranda maddi ve manevi zarar meydana gelmiştir. Ermenistan’ın sivil halka yönelik bu saldırısı, 1949 Tarihli, HARP ZAMANINDA SİVİLLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN CENEVRE SÖZLEŞMESİ’NE AYKIRIDIR ve SORUMLULARININ BU SÖZLEŞME ÇERÇEVESİNDE YARGILANMALARI VE CEZALANDIRILMALARI GEREKİR.” dediler.

AZERBAYCAN’IMIZIN VE AZERBAYCAN HALKININ HER DAİM YANINDA OLACAĞIMIZI BEYAN EDİYORUZ!

Devam eden saldırılarda Azerbaycan ordusu biri Tümgeneral olmak üzere 12 şehit verdiğini ifade eden topluluk sözcüsü Av. Yakup Bulut, sözlerini şöyle tamamladı: ” Ermenistan’ın, uluslararası hukuku ve Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü hiçe sayan bu davranışı karşısında uluslararası toplumu gereken tepkiyi göstermeye davet ediyoruz. Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayan bu davranışları bir an önce durdurulmalıdır. Ermenistan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin işgal ettiği topraklardan çekilmesine ilişkin kararları ile AGİT bünyesinde kurulan MİNSK grubunun kararlarına uymalı ve işgal ettiği topraklardan bir an önce çekilmelidir. TBMM’nin İki devlet, tek millet anlayışıyla; Her daim huzur ve istikrarın savunucusu olan Türkiye’nin, bundan sonra da tüm imkânlarıyla, toprak bütünlüğünü yeniden tesis etme çabalarında Azerbaycan’ın yanında yer almaya devam edeceğine ilişkin açıklamasına yürekten katılan bizler, Türk Halkı ve sivil toplum örgütleri olarak, Azerbaycan’ımızın ve Azerbaycan Halkının her daim yanında olacağımızı beyan ediyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.” dedi.

ÖZ GARDAŞLARIMIZ ACI ÇEKERKEN BURADAN SEYREDECEK DEĞİLİZ!

Dünya Avşarlar Derneği Genel başkanı Şeref Kocakaya, yaptığı açıklamada “Karabağ Ata yurdumuzdur. Her zaman Türk Milletinin hizmetinde olan bizler gerektiği yerde silahımızı kuşanır komutanlarımızın emrinde savaşmaya hazırız” dedi. Türk Milletinin sinir uçları ile uğraşanların akibeti tarih sahnesinde olduğu gibi yine aynı senaryoları bize yazdırtmaya kalkmasınlar. Dünyaya barışı tesis eden, adaleti yayan bir milletin mensupları olarak, sekiz devlet bir Millet, 500 milyonluk Türk dünyası ile her zaman barıştan yana olduğumuzu haykırırken öz gardaşlarımız acı çekerken buradan seyredecek değiliz” dedi.

SAVAŞIN ACILARINI DEFALAR KEZ YAŞAMIŞ BİR MİLLET OLARAK MİLLETİMİZİN ACILARINI PAYLAŞIYORUZ!

Adana Aydınlar Ocağı başkanı Av. Muhsin Özkale’de 21. Yüzyılda kardeşliğin hakim olduğu barışın huzurun hüküm sürdüğü bir dünya dileklerimizin hala geçerli olduğunu, savaşın acılarını defalar kez yaşamış bir Millet olarak milletimizin acılarını paylaşıyor, şehitlerimize rahmet diliyorum dedi.

hd film izlemobil onaybanko kuponlar