Medya Yenigün

Adana Kent Konseyi Ve Oda Başkanları TÜMSİAD’da Buluştu

Adana Kent Konseyi Ve Oda Başkanları TÜMSİAD’da Buluştu
238
15 Aralık 2019 - 14:48

Kutluca, “Çocuklarımız ve kentimiz için birlikte çalışmalıyız’’

Adana Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer’in Başkanlığında TÜMSİAD’da yapılan toplantıda, ekonomik ve sosyal politikalar ile çevre politikaları ele alındı. Özellikle, sürdürülebilir kalkınmanın önemine vurgu yapılarak, insan sağlığı ve doğal dengenin korunmasının altı çizildi.

Yerel yönetimlerin ve merkezi hükümetin sanayi, ticaret ve turizm gibi alanlarda işbirliği yapmasının gerekliliği, tarım alanlarının amaç dışı kullanımı ile tarımsal üretim kapasitelerinin artırılması hususlarında fikir alış verişi yapıldı. İmar planı, akıllı kent, kentsel gelişim ve ulaşım gibi konuların da tartışıldığı toplantıda, Adana Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer ‘’ Kent Konseyi olarak dinamik bir yapımız var. Yaptığımız bu yerel, sürdürülebilir kalkınma çalıştayını, bütün kurumlara yaymak istiyoruz. Daha önce Ziraat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası ve Kooperatiflerle çalıştaylar yaptık. Bu ciddi çalışmalar Adana’mıza yeni değerler katacaktır. ‘’ Açıklamasında bulundu.

YEREL DEĞERLERDEN KÜRESEL LİDERLİĞE

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı ve Adana Kent Konseyi Sürdürülebilir Kalkınmadan sorumlu Yakup Kutluca da, bundan sonraki hedeflerinin, yerel kalkınmayı tetikleyecek kümeleşme olduğunu belirtti. ‘’Çocuklarımızın geleceği için, yerel değerlerden küresel liderlik konumuna kentimizi taşıma zorunluluğumuzun idraki ile hep birlikte çalışmalıyız’’ ifadesini kullandı.

TÜMSİAD Adana Şubesinde yapılan çalıştaya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer, Genel Sekreter Hasan Emir Kavi, Emlakçılar Odası Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Merih Boğa, Kuaförler Odası Başkanı Hacı Emin Ünal, TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca ve yönetim Kurulu üyelerinden Oğuz Akkaya, Serdar Oğuz, İsmail Yağmur, Tekin Işık, Önder Özsayın, Hakan Çakmak ve Şube İl Genel Sekreteri Yalçın Kartal katıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hd film izlemobil onaybanko kuponlar