marmaris tekne turları
Adana Türk Ocaklarından Azerbaycan’a destek! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Adana Türk Ocaklarından Azerbaycan’a destek!

Adana Türk Ocaklarından Azerbaycan’a destek!
64
30 Eylül 2020 - 0:04

28.09.2020 tarihli Basın Açıklamamız…

Ömer Volkan Çiçek paylaştı: 28 Eylül 2020 Pazartesi

Adana Türk Ocakları Başkanı Ömer Volkan Çiçek ve beraberindeki heyet Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde yaptıkları açıklamada Ermenistan adıyla kurulmuş olan, tüm var oluşunu Türk düşmanlığı üzerine oturtmuş bir kukla devlet, insanlık suçu işleyerek Azerbaycanlı soydaşlarımıza asker sivil demeden saldırmalarını kınıyoruz diye açıklama yaptılar.

Adana Türk Ocakları Başkanı Ömer Volkan Çiçek ile birlikte Başkan Yardımcısı Mustafa Halaçoğlu, Şube Sekreteri Abdullah Kılınç, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Saçlı, Gökhan Akınbingöl, Sayman Abdurrahman Uygur ve Denetim Kurulu Başkanı Necdet Sakallı’nın hazır bulunduğu Azerbaycan’a destek açıklaması Çukurova Gazeteciler Cemiyeti idari binasında yapıldı.

Başkan Çiçek, Adana Türk Ocakları Adına yaptığı açıklamada, “Azerbaycan’ın Savunmadan Saldırıya Geçmesinin Vakti Gelmiştir.” Diye belirttiği açıklaması:

Yüce Türk Milleti’ne!

Ermenistan adıyla kurulmuş olan, tüm var oluşunu Türk düşmanlığı üzerine oturtmuş bir kukla devlet, insanlık suçu işleyerek Azerbaycanlı soydaşlarımıza asker sivil demeden saldırmaktadır. Bizler bu devleti 1915 olaylarından, Azerbaycan’a 1917 sonrası Rusya destekli saldırılarından, Hocalı katliamından, ASALA terör örgütü saldırılarından iyi tanırız. Geçmişi insanlık suçlarıyla dolu bu kukla terör devletinin bu suçları işlemeye 21. Yüzyılda da devam ettiğini üzüntüyle görmekteyiz.

ERMENİLERİN ADANA’DA YAPTIĞI KATLİAMLARI UNUTMADIK

Yüz yıl önce Adanamızda yapılan katliamların bugün bile izlerini taşımaktayız. Kozan’da fırınlarda diri diri yakılan, Yeşiloba’da bir çiftliğe hapsedilip ateşe verilen ecdadımızın acısı dün gibi içimizi sızlatmaktadır. Ülkemizin her karış toprağı bu ve benzeri Ermeni mezalimleriyle doludur. Ne yazık ki Ermenistan bugün de kardeş Azerbaycan’a karşı bu insanlık suçlarını sürdürmektedir. Tüm bu düşmanlıklarına rağmen Ermenistan’dan kaçak yollarla ülkemize gelerek çalışan yaklaşık yüz bin Ermeni göçmeni bulunmaktadır. Bu Ermeniler de sınır komşumuz olan birçok millet gibi Türk milletine sığınmıştır.

AZERBAYCAN’IN SAVUNMADAN SALDIRIYA GEÇME ZAMANI GELMİŞTİR

Türk milletinin bu hoşgörüsüne rağmen, Ermeni terör devleti tarafından 1992 yılında Hocalı’da 83’ü çocuk 106’sı kadın olmak kaydıyla toplam 613 Azerbaycan Türk’ü hunharca katledilmiştir. Yine Ermeni diasporası tarafından yönetilen ASALA terör örgütünün Türk diplomatlara gerçekleştirdiği suikastlar hafızalardaki yerini korumaktadır. Bugün hâlâ işgal altında olan Dağlık Karabağ bölgesi, Azerbaycan Türklüğünün kadim yurdudur. Bugüne kadar Ermenistan’ın mütecaviz saldırılarına karşın, Azerbaycan savunma durumunda iken, artık savunmadan saldırıya geçerek Türk topraklarını işgalden kurtarmasının vakti gelmiştir.

KUKLA DEVLETİN ARKASINDA KİMLERİN OLDUĞU BELLİDİR

28 yıldır Karabağ’da yapılan katliamlara ve işgale seyirci kalan emperyalist güçlerin 21’inci yüzyılda hâlâ sessizliğini koruması bu kukla devletin arkasında kimlerin olduğunu ortaya koymaktadır. Kardeş Azerbaycan’a yapılan hain saldırıyı Adana Türk Ocağı olarak şiddetle lanetliyoruz. Türk milleti olarak bu saldırı karşısında her koşulda bütün varlığımızla Can Azerbaycan’ın yanındayız. Bakü Fatihi Nuri Paşa 102 yıl önce 15 Eylül 1918’de Ermeni Çeteleri ve Bolşevik birliklerinden Bakü’yü nasıl temizlediyse bugün de bir Nuri Paşa çıkacak ve Karabağ’ı Ermeni işgalinden kurtaracaktır.

TÜRKİYE’YE KAÇAK GELEN ERMENİLER SINIR DIŞI EDİLMELİDİR

Cani Ermenistan’ın Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ı Başbakanı Nikol Paşinyan’ı 28 yıldır sürdürdükleri işgale son vererek kadim Türk topraklarından çekilmeye ve derhal istifaya davet ediyoruz. Ermenistan saldırılarına tepki olarak da ülkemize kaçak yollarla giren 100 bin Ermeni’nin acilen sınır dışı edilmesi gerekmektedir.

KARABAĞ TÜRK’TÜR TÜRK KALACAKTIR

Türkiye Cumhuriyeti için Azerbaycan’ın önemini Ulu Önder Atatürk’ün “Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz; kederi bizim kederimizdir.” sözüyle ifade etmek yerinde olacaktır. Bugün Azerbaycan ve Türkiye olarak “İki devlet bir millet!” anlayışıyla tüm dünyaya ilan ediyoruz ki: Karabağ Türk’tür, Türk kalacak.

Azerbaycan – Türkiye

Bir ananın iki oğlu,

Bir amacın iki kolu.

O da ulu, bu da ulu

Azerbaycan – Türkiye…

Dinimiz bir, dilimiz bir,

Ayımız bir, yılımız bir,

Aşkımız bir, yolumuz bir

Azerbaycan – Türkiye…

Bir milletiz, iki devlet

Aynı arzu, aynı niyet.

Her ikisi cumhuriyet

Azerbaycan – Türkiye…

Birdir bizim her halimiz

Sevincimiz, melalimiz.

Bayraklarda hilalimiz

Azerbaycan – Türkiye…

Ana yurtta yuva kurdum,

Ata yurda gönül verdim.

Ana yurdum, ata yurdum

Azerbaycan – Türkiye…

Bahtiyar Vahapzade

rokettube