Adana'da 19 Mayıs coşkusuna İzmir Marşı damgası

  Adana’daki kutlamalar Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk konulmasıyla başladı

Adana'da 19 Mayıs coşkusuna İzmir Marşı damgası
20 Mayıs 2017 - 10:36
 

Adana’daki kutlamalar Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk konulmasıyla başladı. Öğrenciler, yaklaşık 120 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla Adana Büyükşehir Belediye Bandosu’nun seslendirdiği İzmir Marşı eşliğinde Uğur Mumcu Meydanı’ndaki kutlama alanına geldi. Bando tören alanına girişte ve daha sonra bir süre İzmir Marşı çaldı. Tören sırasında da ses sisteminden sık sık İzmir Marşı okundu. Marşa alanı dolduran öğrenciler de hep bir ağızdan eşlik etti.

 

Adana Valisi Mahmut Demirtaş halkın bayramını kutladı. Daha sonra halkoyunu, jimnastik, karate gösterileri yapıldı.

 

Engelli öğrencilerin Atatürk fotoğraflı tişörtle yaptıkları gösteri beğeni topladı. Engelli çocukların yakınları onları cep telefonu kameralarıyla görüntülemek için birbiriyle yarıştı.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü bir basın mensubundan fotoğraf makinesini alarak engelli çocukların gösterisini çekti. Vali Demirtaş, bayram nedeniyle yapılan resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi. Tören sırasında bir kadın baygınlık geçirince, alanda bulunan ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

 

Törene, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, siyasi partilerin il başkanları ve çok sayıda komutan katıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum