marmaris tekne turları
Adanalı ailenin « Medya Yenigün

Medya Yenigün

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Adanalı ailenin

Adanalı Mustafa ve Saime Benli çiftinin dört çocuğu kick boks, muay thai ve wushu dallarında milli sporcu ve milli antrenör olurken, Türkiye ve dünya şampiyonalarında dereceler elde ettiler.

Adanalı ailenin
502
07 Eylül 2017 - 17:15

Anne Saime Benli, çocuklarının milli takıma gitmesinden mutluluk duyduğunu belirtirken, baba Mustafa Benli, “Zamanında bir macera olarak başladılar, şu anda herkes ekmek yiyor” dedi.

 

Mustafa ve Saime Benli çifti 30 yıl önce evlendi. Çiftin Ahmet Alparslan (28), Lehize Hilal (25), Elif Aybike (20) ve Ali Göktürk (18) isimli 4 çocukları dünyaya geldi. Ahmet Alparslan ile Lezihe Hilal 13 yıl önce kick boks sporuna başladı ve Türkiye çapında dereceler aldı. Daha sonra milli takım antrenörü olan Alparslan, askere gidip geldikten sonra babasının yardımıyla Seyhan ilçesi Yeşilevler Mahallesi’ndeki evlerinin altına spor salonu açtı. Bu sırada Lezihe Hilal, Avrupa şampiyonu olduktan sonra sporu bırakırken, Alparslan, diğer 2 kardeşini yetiştirip, kick boks, wushu ve muay thai sporlarında Türkiye ve dünya şampiyonu olmalarını sağladı.

 

Son olarak da Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda Ali Göktürk, dünya üçüncüsü oldu. Elif Aybike ise 2014 yılında dünya şampiyonu olurken, geçen 15-21 Mayıs tarihleri arasında Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’te düzenlenen şampiyonada Avrupa şampiyonu oldu.

 

“Giden bütün çocuklara duamı eksik etmiyorum”

 

Anne Saime Benli İHA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarının şampiyon olmasından dolayı gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek, “Çocuklarımın milli takıma gitmesi hoşuma gidiyor. İlk başta Alparslan gitti spora ondan sonra diğerleri gitti. Alparslan askere gidip geldikten sonra evin altına spor salonu açtık orada çalışmalara başladılar. Elif Aybike, dünya şampiyonu, Avrupa şampiyonu oldu. Büyük kızım Avrupa şampiyonu olmuştu. Göktürk dünya üçüncüsü, Alparslan ise milli takım antrenörü. Giden bütün çocuklara duamı eksik etmiyorum” diye konuştu.

 

Baba Mustafa Benli de çocuklarının bu spora yıllar önce macera olarak başladığını belirterek, “Alparslan’ın spora başladıktan sonra hayaliydi zaten spor salonu açmak. Askerden geldi, spor salonunu açtık. Kendi çocuklarımız ve mahallenin çocukları geliyor. Onlar yetişsin, pisliklerden uzak kalsınlar diye açmak istedik spor salonunu. Kenar mahallemizden çıktı şampiyonlar hep. Bir maceraydı, şu anda herkes ekmek yiyor” dedi.

 

“İmrenerek başladık”

 

Ağabey ve ablasına imrenerek spora başladığını daha sonra dünya şampiyonu olduğunu belirten Elif Aybike Benli’de, şunları kaydetti:

 

“Abimle ablam ilk başladı bu spora. Onlar şampiyon oldukça bizler de imreniyorduk. Türkiye şampiyonlukları peş peşe geldi. Benli ailesinin çocukları şampiyonluklar elde edince, abimin hayaliydi zaten antrenör olmak. Evin altına spor kulübü açtı. Orada bizlerde dahil olmak üzere, bütün mahallemizin çocukları girip spor yapmaya başladılar. Rabbim yürü ya kulum dedi. Başardıkça başardık. Tek amacım dünya şampiyonu olduktan sonra o zirveyi korumaktı. Rabbim de bunun üstesinden gelmemi başardı. Üst üste 3 kez dünya şampiyonu oldum. Kasımda yapılacak olan dünya şampiyonasında ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum.”

 

“Hedefim kardeşlerimi yakalamak”

 

Dünya üçüncüsü olan Ali Göktürk Benli ise hedefinin ağabey ve ablalarının başarısına ulaşmak olduğunu söyledi. Göktürk Benli, “Onları izlerdim antrenmanlarda. Spor salonunu açınca da orada antrenmanlara başlayıp, çalıştım. Direk bir başarıya ulaşmak değil de biz kaybede kaybede geldik bu noktaya. Ben direk dünya üçüncüsü olmadım. Hep bir mesafeye kadar gittim ama ipin ucunda takıldım. Şu an hedefim kardeşlerimi yakalamak” açıklamasında bulundu.

 

“Bana milli takım kısmet olmadı”

 

Milli takım ve kardeşlerinin antrenörü olan Alparslan Benli de hayali olan mesleği şu anda yaptığını ifade ederek, “Ben antrenör olacağım baba hemen kulüp açalım dedim. Türkiye şampiyonluklarım, derecelerim vardı ama hiçbir şekilde bana milli takım kısmet olmadı. Kendimi bu şekilde hırslandırdım, gaza getirdim. Spor kulübünü açtıktan sonra ilk şampiyonum Aybüke’ydi. Sonra diğer sporcular olmaya başladı” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

rokettube
marmaris tekne turu