marmaris tekne turları
Adana’ya Portakal Çiçeği Parkı « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Adana’ya Portakal Çiçeği Parkı

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’nın uluslararası tanıtımına katkı sağlayan Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın daha da güçlenip, anlamlanması için Portakal Çiçeği Parkı Projesi’ni uygulamaya koydu.

Adana’ya Portakal Çiçeği Parkı
338
15 Ağustos 2017 - 12:41

Merkez Yüreğir ilçesinde 23 bin 380 metrekarelik narenciye bahçesinde oluşturulacak görkemli parkta, mevcut portakal ağaçları özenle korunup, karnaval zamanı açacak çiçeklerinin kokusu Adana’ya yayılacak.

 

Herkes eşsiz kokuyu doyasıya hissedecek

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 2018’de 6’ncısı kutlanacak Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılan onbinlerce insanın ve kent halkının portakal çiçeği kokusunu doyasıya hissetmesi amacıyla Portakal Çiçeği Parkı Projesi’ni planladı. Park için merkez Yüreğir ilçesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önündeki 23 bin 380 metrekarelik narenciye bahçesi uygun görüldü.

 

Sosyal yaşamın nabzı bu parkta atacak

 

Mevcut portakal ağaçlarının ve asırlık zeytin ağaçlarının korunması için özenle hazırlanan projeye göre Portakal Çiçeği Parkı’nda toplanma ve etkinlik alanı, çocuk oyun alanları, fitness sahası, doğal süs havuzları, dev satranç alanı, amfi, oturma birimleri, tuvaletler, dinlenme alanları, bisiklet yolu, açık ve kapalı oturma birimleri yer alacak.

rokettube
marmaris tekne turu