marmaris tekne turları
ALADAĞ’A HİZMET İÇİN İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

ALADAĞ’A HİZMET İÇİN İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ!

ALADAĞ’A HİZMET İÇİN İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ!
595
23 Ağustos 2017 - 13:27

4 TEMMUZ’DA SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDE DUYURMUŞLARDI

Adana’da Büyükşehir Belediye Başkanlığına Bağlı Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin, hafta sonu Büyükşehir yollarda proğramı kapsamında 2 ay önce planlanan Aladağ Meydan Yaylası’nda yapılan kültür sanat etkinliğine alternatif düzenlenen etkinliğin zayıf geçmesini değerlendirirken,  Aladağ’a hizmet için hazır olduklarını belirtti.

HİZMETLERİN TAKDİRLERLE KARŞILANDIĞININ BİR GÖSTERGESİDİR

Daire Başkanı Mete Şahin, 20 Ağustos 2017 pazar günü akşam saat 19.00 da başlayan Büyükşehir Yollarda programı kapsamında, Aladağ Meydan Yaylası’nda yapılan kültür sanat programına binlerce vatandaşımız katıldı diye yaptığı açıklamada, “Sadece Meydan Yaylası sakinlerinin katıldığı programın çok kalabalık geçmesi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Bey’in bölgeye yapmış olduğu hizmetlerin takdirlerle karşılandığının bir göstergesidir.” dedi.

YEREL HALK BİLE PROGRAMA İLGİ GÖSTERMEMİŞTİR

Şahin açıklamasının devamında, 20 Ağustos pazar günü Aladağ Belediyesi Başkanı Mustafa Akgedik tarafından Aladağ İlçemize yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunan, Kayseri Yahyalı sınırına yakın, Acıman Yaylasında öğle saatlerinde başlayan başka bir etkinlik ise çok zayıf geçmiştir. Adana Büyükşehir Belediyesine ve yaptığı hizmetlere karşı her zaman hasmane bir tutum içerisinde bulunan Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, programın zayıf geçmesinin nedenini, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının Meydan yaylasında yapmış olduğu etkinliğe bağlamaktadır. Oysa belirttiğimiz gibi Acıman Yaylası’nda yapılan etkinlik öğle saatlerinde başlayıp akşam saat 17.00 de bitmiştir. Meydan Yaylası ile Acıman Yaylası arasında yaklaşık 60 km uzaklık ve dağlık yol nedeniyle 1.5 saatlik mesafe vardır. Meydan Yaylasında düzenlenen etkinlik ise akşam saat 20.00 da başlamıştır. Yapılmış olan, bu iki etkinliğin biribirini etkilemesi mümkün değildir. Acıman Yaylası’nda yaklaşık 2 bin kişi konaklama yapmaktadır. Konaklayan vatandaş sayısına göre, Aladağ Belediyesinin yaptığı etkinliğin çok kalabalık olması gerekirdi. Bu şunu gösteriyor ki Acıman Yaylası’nda konaklama yapan yerel halk bile programa ilgi göstermemiştir.1 diye belirtti.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz dönemi Sosyal ve kültürel faaliyetler

Mete Şahin paylaştı: 3 Temmuz 2017 Pazartesi

ALADAĞ HALKINA ZARAR VERMEKTEDİR.

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik tarafından yapılan etkinliğin zayıf geçmesinin nedeni kendi eksiklikleridir. Bu etkinliklere kendi bağlı olduğu partisinin mensupları dışında, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı dahil hiçbir yerel ve kamu kurum yöneticisi davet edilmemiştir. Adana Büyükşehir Belediyesinden hiçbir katkı ve destek de istenmemiştir. Oysa Adana Büyükşehir Belediyesinin kapısı tüm ilçe belediyelerine açıktır. İlçe belediyeleri tarafından talep edilen desteklere duyarsız kalınmamaktadır. Aladağ Belediyesi bu konuda kendini sorgulamalıdır. Adana Büyükşehir Belediyesine karşı hasmane tutumdan vazgeçmelidir. Hizmet noktasında yapılması gereken ortak bir çok şey varken, sergilemiş olduğu bu tavırla, hem Aladağ ilçemize hem de Aladağ halkına zarar vermektedir.

KÜLTÜREL VE SANATSAL ETKİNLİKLER İLE DE DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Büyükşehir Yollarda programına büyük bir coşku ve kalabalıkla katılım sağlayan Meydan Yaylası halkına buradan ayrıca teşekkür ediyoruz. Hemşehrilerimizi, Adana Büyükşehir Belediyemizin ve Aski Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu hizmetlerinin yanında Kültürel ve sanatsal etkinlikler ile de desteklemeye devam edeceğiz. diye söyledi

rokettube
marmaris tekne turu