Anadolu Türkmen Kardeşlik Şöleni muhteşem geçti!

Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, hafta sonu merkez Park’ta düzenlenen Anadolu Türkmen Kardeşlik Şöleninde emeği geçenlere teşekkür mesajı yayınlarken, “Bu ilk ama son değil” dedi.

Anadolu Türkmen Kardeşlik Şöleni muhteşem geçti!
06 Haziran 2022 - 15:53 - Güncelleme: 06 Haziran 2022 - 15:58
Susmaları gerekenlerin tam da susma zamanı diye belirten Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, Cumartesi günü Atatürk Parkında Çelenk koyma töreninden sonra kortej halinde Merkez Park’a yürüyüşleriyle başlayıp, çeşitli etkinliklerle Pazar günü sona eren Anadolu Türkmen Kardeşlik Şöleninde Türkiye’nin farklı köşelerinde gelen misafirlerine ve tertip komitesine teşekkür mesajı yayınladı.
Genel Başkan Kocakaya, yaptığı açıklamasında “Susmaları gerekenlerin tam da susma zamanı Adana da ilk defa Adana Büyükşehir belediyesi sponsorluğunda altmış dernek Adana'dan otuz il dışından misafir gelen derneklerimizin katılımları ile muhteşem bir şölen gerçekleştirildi.
Halk ozanlarımızın, şairlerimizin, klasik müzik temsilcilerimizin, dans guruplarımızın, Halk oyunları ekiplerimizin, müzik guruplarımızın, Halk müziği korolarımızın, ulusal ve yerel sanatçılarımızın yer aldığı Anadolu Türkmen Kardeşlik Şöleni üç günlük bir organizasyonla tamamlandı.” Dedi.
Acı biber yedirilmiş çaylak horozlar gibi ortalığı velveleye veren, asarız keseriz, katılmayın diye tehditler savuran kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz diye belirttiği açıklamasının devamında “Bizlerle yola çıkan yürekli kardeşlerimize hassasiyetle teşekkür ediyoruz.
Birlik beraberlik adına çimento olan helik taşı olan, duvar olan, abi olan gardaş olan bütün canlara teşekkür ediyoruz.
Sponsorluğu ile bize güç katan siyasetin S"sini bulaştırmadan sadece kardeşlik için katkı koyan Büyükşehir belediye başkanı Sayın Zeydan Karalar ve ekibine teşekkür ediyoruz.
Ivır zıvır dernekleri diyerek kendilerinin ıvır zıvır dernekleri olduklarını ortaya koyarak bizlere gerçekleri gösteren kardeş sandığımız başkanlara da teşekkür ediyoruz.
Yol boyunca bizlere katlanan, her sıkıştığımızda yanımızda olan ağabeylik görevini yapan Mekin Şahin ağabeyimize teşekkür ediyoruz.
İsmini yazdırıp da hareket başlayınca ben böyle bilmiyordum, kriterlerinize uygun değil diyerek kıvıran derneklerimize de teşekkür ediyoruz.
Faaliyet listesinde ismini görmeyen katkı koymak isteyen, bizlerle yol yürüyen kardeş derneklerimize de teşekkür ediyoruz.
Gündüz beşten gecenin on ikisine kadar bizlerle alanı hınca hınç dolduran sallama değil taşıma değil gerçek kardeşlik aşıkları yüz binlerce Adanalı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.
Siyasi partilerimizin teşkilat başkanlarına, katılım sağlayan bürokrasimizin kıymetli bireylerine teşekkür ediyoruz.
Canla başla çalışan dernek yöneticilerimize ve kültür elçilerimize teşekkür ediyoruz.
Mensubu olmaktan şeref duyduğum Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği başkanı ve yönetim Kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyoruz.
Korkmadan, etki altında kalmadan ufakta olsa bizlere sütunlarında yer veren ulusal ve yerel basınımıza teşekkür ediyoruz.
Ülkemizin birçok yerinden gelerek bizlere katkı koyan dernek başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.
Kardeşlik adına bir arada çalışarak kardeşliğin lafta değil icraatta olduğunu gösteren bütün derneklerimize Dünya Avşarlar Derneği olarak hassasiyetle teşekkür ediyoruz.
Biz Birlikte Büyük Bir Aileyiz. “ diye ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum