Medya Yenigün

ASKİ Tam Donanımlı Teknolojik Araçlarla Hizmet Üretiyor

ASKİ Tam Donanımlı Teknolojik Araçlarla Hizmet Üretiyor
348
12 Nisan 2018 - 16:58

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu ve atık suyu çalışmalarını sürdürürken vatandaşlara sorunsuz hizmet sunabilmek adına teknolojisini de devamlı geliştirmeye devam ediyor.

ASKİ Kanalizasyon Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan 3 adet Kanal Görüntüleme Aracı ve 1 adet Kanal Açma Fireze Aracı ile hem kanallardaki tıkanıklıklar ortadan kaldırılıyor hem de büyük yatırımlarla gerçekleştirilen projelerin sağlıklı yapılıp yapılmadığının tespiti gerçekleşiyor. Aynı zamanda eğim ölçümleri de bu araçlar sayesinde yapılıyor.

ASKİ kanalizasyon ekipleri, ”Kanalospoki” adını verdikleri bu tam donanımlı teknolojik araçlarla, kanallardaki tıkanıklıklara da müdahale ediyor ve sorunları gideriyor.

Geçmiş yıllarda aşırı yağmurlar sonucu su baskınlarının olduğu birçok noktada bugün benzeri sorunlar yaşanmazken; yatırımlarla ve teknolojik ekipmanlarla daha sorunsuz bir Adana’yı inşa etme gayretinde olan ASKİ, önümüzdeki günlerde de tam donanımlı teknolojik araçlarına yenilerini eklemek için çalışmaları başlattı.

hd film izlemobil onaybanko kuponlar