marmaris tekne turları
Avşarlar, Ermenistan’a manifesto yayınladı! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Avşarlar, Ermenistan’a manifesto yayınladı!

Avşarlar, Ermenistan’a manifesto yayınladı!
98
29 Eylül 2020 - 0:23

❤SELAM OLSUN VATAN İÇİN ATAN YÜREKLERE ❤ SELAM OLSUN TÜRK MILETİME NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE İŞTE ŞİİR BOYLE OKUNUR ŞİİR DEDİGİN BUDUR❤❤❤❤

Muhtar Naime paylaştı: 31 Temmuz 2019 Çarşamba

Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, Dünya Kamuoyunun bilgisine diye yayınladığı manifestosunda Ermenistan’ın devlet terörü suçu işlediğini belirtti.

DÜNYA KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Ermenistan’ın devlet terörü biçiminde Azerbaycan Türklerine karşı sivil yerleşim yerlerini hedef alan saldırganlığı bütün dünyanın gözü önünde kendini göstermiştir.

Tarihteki katliam örnekleri konusunda, dünyadaki sicili en bozuk ülkelerden olan Ermenistan’ın, Azerbaycan’a saldırısı sadece Azerbaycan Türklerine değil, aynı zamanda bütün Türklere yapılmış sayıyoruz.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki stratejik hamlelerinden çok da bağımsız olmadığını düşündüğümüz bu topyekûn saldırıların, aslında, hedefinin Türkiye ve Türklük olduğu açıktır.

1991’deki Hocalı Soykırımı’nın tekrarları konusundaki denemeler olarak ele alınabilecek bu Ermeni Katliam teşebbüsleri her zaman olduğu gibi şimdi de Ermenilerin taşeron görevlerini yerine getirdiğini ortaya koymaktadır.

Yüz yılı aşan bir zaman öncesinde, Türkiye’nin bütün dünyaya karşı verdiği savaşın her cephesinde düşman konumundaki her orduya gönüllü taşeronluk yapmaktan çekinmemiş olan Ermeniler, mağlup ettiğimiz her cephedeki düşman kuvvetleriyle beraber ülkeden çekilmek durumunda kalmışlardır.

Türk Tarihi ibretlik örneklerle doludur. Bütün dünyanın karşımızda olmasına rağmen galip geldiğimiz çok sayıda mücadele örneklerimiz olmuştur.

Her zaman ağa babalarına dayanarak saldıranlar Türk Milletinden net cevabı alarak kaçmak zorunda kalmışlardır. Millet olarak bu saldırılarla da sabrımızın sınanması gibi bir hevesle saldıran muarızlarımıza bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, Türk Milleti geçmişte toprağını ölmeyi bilerek vatan kılmıştır, halde de kılmaktadır, gelecekte de ilelebet payidar kalmayı başaracak güçtedir.

Türk Ellerinde başkalarının verdiği enerjiyle cirit atacağını sananlara tarihimize bir defa daha bakmalarını tavsiye ederiz. Oraya baktıklarında Türk bitti demeden hiçbir şeyin hiçbir zaman bitmeyeceğini göreceklerdir. Türk’e kefen biçenin sonu, Çukurova’daki Fransız Lejyonerleri (Ermeniler) için olduğu gibi toprağından olmak olacaktır.

Karabağ Avşarlar için çok önemli bir bölgedir.

Azarbaycan’ın binlerce yıllık Avşar Cevanşir aşiretinin  yurdu olan ve 1748 da Avşar Penah Han’ın kurduğu Karabağ Hanlığının 1822 de Rus işgali ile yıkılmıştır. 1992 de Taşnak kalıntıları yeniden işgal ederek katliamlar yapmıştır.

Bizler Dünya Avşarlar Derneği olarak varlığı İslam öncesine kadar giden ata yurdumuz Karabağ için 1992 Ermeni savaşına Türkiye’den gittiğimiz gibi yine aynı şekilde gizli yollardan Karabağ’a kardeşlerimize yardıma gitmeye hazırız. Şu an yüzlerce Avşar genci savaşa katılmak için bizlere başvurmuş, biz de Devletimizden bu konuda yardım talep ediyoruz.  İzin çıkmaz ise  Nahçıvan üzerinden geçeceğimizi de ifade edeyim.

Azarbaycan’ın farklı yörelerine dağılan kaçgın ve göçgün Karabağlıların gözyaşlarının dinme zamanı gelmiştir. İnşallah bu saldırıları fırsat olarak görüp işgal altındaki topraklarımızı kurtaracağız.

Dünya Avşarlar Derneği Azarbaycan Temsilcimiz Shohret Avşar ile dernek bilim kurulu üyemiz Prof.Mezahir Avşar ‘da aslen Karabağ’ın Avşar kasabasından olduğunu da ifade edeyim.

Nadir Şah ve Penah Han’ın torunları, Elçibey’in evlatları,  gerektiğinde topraklarımız ve soydaşlarımız için yediden yetmişe anadan, yardan ve serden geçmemiz dünyadaki hiçbir milletin yapamayacağı kararlılıkla olacaktır.

Ne mutlu Türk’üm diyene!

rokettube