Avşarlar Mersin Kültür Festivaline katıldı!

Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, ve beraberindeki heyet ile Mersin 3 Kültür Festivaline katılarak stant açıp misafirlerini ağırladılar.

Avşarlar Mersin Kültür Festivaline katıldı!
05 Ekim 2021 - 22:14
Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Kocakaya ve beraberinde Genel Sekreter Naime Kılıç, Yönetim Kurulu üyeleri ile Sarıçam İlçe Başkanı Mersinde geleneksel hale getirilen 3.Kültür festivaline katılarak stant açıp Türklük Dünyası yayınlarını katılımcılara ücretsiz dağıttılar.
Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Kocakaya, festival ile alakalı yaptığı açıklamada, “Bu yıl üçüncü yılına eriştiğimiz Kültür Festivalimiz hayırlı olsun. Misafirlerimizi ağırlayıp kültür yayınlarımızı katılımcılara ücretsiz dağıttık. Bunun yanı sıra standımızı ziyaret edip tanış olduğumuz değerli büyüğümüz Şeref Kundak ağabeyimizin muhterem eşleri Ressam Handan Kundak hanımefendinin eserlerini görme ve tanıma fırsatımız oldu.” Dedi
Silifke de ikamet eden değerlerimize rabbimden sağlıklı ömürler mutlu yaşamlar diliyorum diye belirten Genel Başkan Kocakaya, “Böylesi değerlerimizi belki geç tanıyoruz lakin ilelebet değerlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz inşallah.” Diyerek düşüncelerini ifade etti.
Genel Başkan Kocakaya, açıklamasının devamında “Dünya Avşarlar Derneği olarak her zaman Türk Milletinin hizmetinde olmaya gayret edeceğiz. Yüce Allah’ın izni ile her ferdimiz ile Milletimizin hizmetindeyiz. “Nizam-ı âlem” için önce “Turan” a, sonra “Cihan Hakimiyeti”ne ve “Kızıl elma”ya  dek koşarız.”Âlemde şer, Oğuz’da er tükenmez” derler. Bu yüzden feda-yı can, terk-i canan eyleriz. Yeryüzünden nifak silininceye kadar, cennette şehit alayları kurarız.” Diye belirtti

YORUMLAR

  • 0 Yorum