Azimjon Komilovich ve heyeti Adana'yı ziyaret ettiler!

Özbekistan’ın Azimjon Komilovich Fergana Valiliği Yatırım ve Dış Ticaret Müdürü (Belediye Başkan Yardımcısı) ve beraberindeki heyet Adana'ya gelerek Sarıçam Belediyesi'nin yaptırmış olduğu Türkistan Parkı ve Korbaşı Şir Muhammed Bek'in Anıtını dahil bir dizi ziyarette bulundular.

Azimjon Komilovich ve heyeti Adana'yı ziyaret ettiler!
15 Ağustos 2022 - 16:52 - Güncelleme: 15 Ağustos 2022 - 17:03
Özbekistan’ın Azimjon Komilovich Fergana Valiliği Yatırım ve Dış Ticaret Müdürü (Belediye Başkan Yardımcısı) ve beraberindeki heyeti Adana Özbekistan Fahri Konsolosu Sayın İlker Medeni ve Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sayın Muhammed Osman Beg ile Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ı makamında ziyaret ettiler.
Azimjon Komilovich ve heyeti Sarıçam Belediyesi'nin yaptırmış olduğu Türkistan Parkı ve Korbaşı Şir Muhammed Bek'in Anıtını ziyaret etikten sonra korbaşı Şir Muhammed Bek'in kabrini de ziyaret ederek dualar etti. Adana ziyaretinde kardeşlik bağlarının devam etmesinin yanı sıra daha güçlü olduğunu gördüler.
Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sayın Muhammed Osman Beg, Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Abdullah Çil, Azimjon Komilovich ve heyetini dernekte de ağırlayarak Adana'da, birlik ve beraberliği devam ettirmek, Türkistan kültürünü tanıtmak için yapmış oldukları ve devam ettikleri çalışmaları anlattı.
Kıymetli yazarımız Emin Yarımoğlu'nun titiz çalışmasıyla kaleme aldığı Korbaşı kitabını yazarımız, Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde, heyete armağan etti.
Günün sonunda iyi dilek ve temennilerde bulunduktan sonra atavatanda buluşmak üzere vedalaştılar. Haber Muammer Korkmaz
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum