marmaris tekne turları
Başkan Akgedik 19 Eylül Gaziler günü kutlu olsun! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Başkan Akgedik 19 Eylül Gaziler günü kutlu olsun!

Başkan Akgedik 19 Eylül Gaziler günü kutlu olsun!
3
20 Eylül 2020 - 0:54

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında 19 Eylül’ün Devletimizin ve milletimizin gazilerimize verdiği önemin, onlara duyulan minnet ve şükran duygularının bir ifadesi olarak ‘Gaziler Günü’ olarak kutlu olsun” dedi.

Başkan Akgedik, 19 Eylül Gaziler günü mesajında; her yıl 19 Eylül’ün Devletimizin ve milletimizin gazilerimize verdiği önemin, onlara duyulan minnet ve şükran duygularının bir ifadesi olarak ‘Gaziler Günü’ olarak kutlandığını belirten açıklamasında “Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal emaneti olan bu cennet vatanımızı terör örgütlerine karşı aynı ruh ve anlayışla koruduğumuzu, ülkenin birliğinden, bağımsızlığından ve demokrasisinden asla taviz vermeyeceğimizi yekvücut olarak tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ahirete intikal etmiş kahraman gazilerimizi, Terör saldırısı sonucu cennet-i alaya uğurladığımız şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

rokettube