Medya Yenigün

Başkan Çetin:

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçedeki parklara zeytin ağacı dikeceklerini söyledi.

Başkan Çetin:
275
10 Haziran 2017 - 10:45

 

Başkan Çetin, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’ndaki zeytinlik alanlarla ilgili maddeye karşı olduğunu belirterek, “Türkiye 173 milyon ağaçla, dünyada ikinci sırada yer alıyor. Zeytinlik alanlarının sanayileşmeye kurban edilmesine tepkimizi göstermek için, Çukurova ilçemizdeki 185 parkımıza zeytin fidanı dikeceğiz” dedi.

 

Türkiye’de, 750 bin ailenin zeytin üreticiliği yaparak geçimini sağladığını belirten ve bunun yaklaşık 3 milyon kişiyi etkilediğini vurgulayan Başkan Çetin, “Zeytin, hepimizin ortak değeridir. Bu değere sahip çıkmak, bu alanları korumak ve genişletmek hepimizin vatandaşlık görevidir. Biz de, milletimize sorumluluk bilinci çerçevesinde, çıkarılmak istenilen Kanun Hükmünde Kararname’ye karşı olduğumuzu göstermek ve zeytinlik alanların yok edilmesine engel olmak için tüm parklarımıza zeytin fidanı dikerek, zeytin üreticilerini destekleyeceğiz” diye konuştu.

 

Başkan Soner Çetin, Karslılar Mahallesi’nde de zeytin temalı yapılan parka, onlarca zeytin fidanı diktirmiş ve ’Zeytinli Park’ adını vermişti.

 

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat