Başkan İsmet Topal, güven tazeledi!

Düziçi Tarım Hayvancılık ve Arıcılık  Dayanışma derneğinin Olağan genel kurulu  Dernek binasında yapılırken mevcut Başkan İsmet Topal güven tazeledi.

Başkan İsmet Topal, güven tazeledi!
05 Temmuz 2022 - 18:09
Düziçi Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Dayanışma Derneği binasında yapılan genel kurulun açılış konuşmasını yapan mevcut başkan İsmet Topal, “Derneğimizin 2022 yılı Şubat  ayında  kuruluşundan bu yana, derneğimize, emeği geçen, hizmet eden herkese buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan bütün  üyelerimize  sonsuz  teşekkür ediyorum. Yoğun ilgiden dolayı da çok memnun oldum Allah hepinizden Allah  razı olsun” diye konuştu.
Açılış konuşması yapıldıktan sonra divan başkanlığı seçiminde Başkanlığa Adnan Şahin, Divan Başkan Yardımcılığına Mehmet Ceylan yazmanlığa Bilal Temel seçilirken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Büyükleri ve şehitlerimiz için, Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından, Faaliyet ve maliyet raporlarının okunup ibrasından sonra  yeni yönetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi.
Tek liste halinde yeni yönetim kurulu üyeleri seçimi yapılırken, Yönetim kurulu asil üyeliklere, İsmet Topal, Üzeyir Kekik, Halil Oğulcan, Adem Kadıl, Halil Torun, İbrahim Kalencik  ve Saim Kırtürk seçildiler. Denetim kurulu Asil Üyeliklere, Adnan Şahin, Mehmet Ceylan ve Ali Onuş seçildiler ve Üst kurul delegelikleri nede, İsmet Topal, İbrahim Kalencik ve Adnan Topaloğlu seçildiler.
Düziçi Tarım Hayvancılık ve Arıcılık  Dayanışma derneğinin organlarının seçimleri bittikten sonra güven tazeleyen Dernek Başkanı  İsmet Topal’ın teşekkür açıklamasında “Değerli arkadaşlarım, Dernek yönetimi olarak,  Tarımın, hayvancılığın ve arıcılığın  gelişmesi ve geliştirilmesi için, bizden desteğini esirgemeyen, TAHAP genel başkanımız Sayın Mustafa Sarıoğlu ile sürekli görüşerek, piyasadan en az % 40 indirimli olarak, arıcılarımıza bahar besleme şekeri getirerek, ilçemizde yaklaşık 130 arıcımızın faydalandığı bahar besleme şekerini ucuz  olarak dağıtımını sağladık. Bizlere verdiği desteklerden dolayı, TAHAP genel başkanımız Sayın Mustafa Sarıoğlu'na ve yönetimine  sonsuz teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi
İl tarım müdürlüğümüzden verilen, besleme şekerimizi  yönetimdeki bir arkadaşımızı pikapla göndererek, ilçemize getirerek arıcılarımıza teslim ettik diye belirten Başkan Topal konuşmasının devamında, “Halk Eğitim Müdürlüğümüz tarafından arıcılık kursu verilmesi sağladık, yaklaşık 25 kişi arıcılık kursunu tamamlayarak belgesini aldılar, genç arıcı proje çalışmalarımız ve hibe desteği  Proje çalışmalarımız yapılacaktır. Dernek yönetim kurulu üyeleri olarak, Arıcılarımıza ucuz petek getirerek ucuz malzeme temini sağladık, bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir. Genç arıcı projemizle ilçemizdeki yeni arıcılarımıza Göksün bölgemizden yer temin edilmiş ve her türlü destek verilmiştir.
Biz Düziçi TAHAP olarak inşallah faaliyetlerimize, Tarımın bileşenleri olarak, bizler   büyük bir aileyiz,   iyi ve kötü günlerinde ailelerimizi bu güne kadar, hiç bir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Üreten yüreklerin derdine hep birlikte çözüm üretmek için, var gücümüzle çalışarak,  arıcılarımızın yanında sahada  olacağız, bütün problemleri birlikte çözeceğiz.” Diye konuştu.
Başkan Topal, buradan bütün Vatandaşlarımıza sesleniyorum diye konuştuktan sonra “ Bizim amacımız, sağlıklı kaliteli bal üreterek tüketicilerimize sağlıklı kaliteli bal  yedirmektir. Dernek olarak bizde  balımızı satacağız. Bilmediğiniz tanımadığınız arıcılardan bal almayınız, hele hele internetten kesinlikle bal diye glikoz getirerek  onu da çöpe atmayınız güzel ve ballı reklamlara aldanmayınız. İlçemiz için, faydalı hizmetler yapacağımıza gönülden inanıyorum. Destek sizden güzel hizmetler  bizden diyor, şahsım ve derneğimiz adına, 2022 Yılı bal sezonunun verimli geçmesini yüce Mevla’dan temenni ediyorum. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yönetime yeni seçilen  arkadaşlarıma da  başarılarının devamını diliyorum. Bizlere derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar maddi ve manevi desteğini esirgemeyen hizmet eden, emeği geçen, herkese sonsuz teşekkür ediyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Diye düşüncelerini ifade etti. Haber Emine Türkmen
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum