Medya Yenigün

Başkan Kocakaya, Her Şey Devletimizin Bekası İçin Nizip’de Devlet Dolu Buluşmamız

Başkan Kocakaya, Her Şey Devletimizin Bekası İçin Nizip’de Devlet Dolu Buluşmamız
1.691
21 Haziran 2020 - 13:22

Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, Nizip buluşması ile ilgili yaptığı açıklamada “Türk Dünyasının isimsiz kahramanları, Devletimiz için varlığını feda eden, yurt içinde ve yurt dışında bir çok hizmetleri ile Devletimizin bekası için varlığını ortaya koyan beyler ile buluştuk” diye belirtti.

Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Kocakaya ve beraberindeki heyet Nizip buluşmasında ev sahibi konumunda ki; Hasip Şahin ile sohbetinden bahsettiği açıklamasında “Nizip’te otağında ziyaret ettiğimiz büyüğüm kıymetli akrabam Hasip Şahin beyimizle devlet dolu sohbet etme şansımız oldu.

 

Türk Dünyasının isimsiz kahramanları, Devletimiz için varlığını feda eden, yurt içinde ve yurt dışında bir çok hizmetleri ile Devletimizin bekası için varlığını ortaya koyan beyimiz ile geçmişe yönelik Devlet dolu sohbetimizde, Şanlıurfa’dan Karacadağ Türkmenlerimizin media iftiharı kanaat önderi Celal Kaya, Antep ve Mersinden araştırmacı yazarlarımız, Nizip Barak obası aşiret reisleri, Suruç Bican Aşiret reisi Av. Soner Yüksel ve Kerkük Türkmenlerinden Hacıhıdır aşiretimizden Ferhat Şahin ile bir çok bölgemizden gelen kanaat önderleri ile toy yaptık” dedi.

Başkan Kocakaya, Türk Dünyasının terörle mücadelesinde ve bir çok önemli hizmetlerde bulunan Torun Avşarlarından akrabam cennet mekan merhum Abdullah Çatlı ile yol arkadaşlığı ve bir çok operasyonda birlikte olan, yine Torun Avşarlarından akrabamız büyüğümüz Hasip Şasip beyimizi dinleyip anlattığı birbirinden değerli bilgileri bilgi dağarcığımıza özenle nakşettik.

Tarihin en büyük komutanlarından olan Cengiz Han’ın soyuna dayanan soyu ile Tarih sürecinde kurmuş olduğumuz imparatorluklarımız, Devletlerimiz, Beyliklerimiz ve atabeyliklerimizi konuşurken, Türk Milletinin tarih sürecinde yaşamış olduğu bütün güzellikleri ve sıkıntıları hep beraber yaşadık.

Yalnız Kurt lakaplı Hasip Şahin beyimizin konağında bizleri buluşturan araştırmacı yazar Türk sevdalısı Murat Salih Bezirgan kardeşimize devlet dolu sohbetimiz dolayısı ile gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Böylesi değerlerimizin tarih boyunca varlıklarından haberdarız lakin, yüz yüze görmek, aynı anı yaşamak hayatın bizlere çok büyük bir armağanı olsa gerek.

Yalnız Kurt Hasip Şahin ve değerli ağabeyimiz gibi nice isimsiz kahramanlarımızın varlığı bizlere, “Devlet Ebed Müddet” dedirtmeye devam edecektir. Devletin bekası Milletimizin geleceği için hayatlarını ortaya koyan isimsiz kahramanlarımız ile aynı ortamda olmak, Devlet dolu sohbette bulunmak bu muhteşem anları bütün kamuoyu ile paylaşmak belki birilerine çok basit gelebilir, ama, Devletimizin bekası, Milletimizin geleceği için hayattayken mezara konan, 17 yaşında genç oğlunu tanıma fırsatı bulan bu kahramanların yüzü suyu hürmetine, tam bağımsızlık yolunda emin adımlarla yürüyebiliyoruz. Siyasetle asla işi olmayan ağabeylerimizin varlığı, en önemlisi kendi akrabalarımızın olması bizleri ziyadesi ile heyecanlandırmış gelecek adına umutlandırmıştır. Umutsuz yarınlar olmaz bilirim, lakin, umudun tamda yanımızda olduğunu bilmek, Devletimiz ve Milletimiz adına yapılan hizmetlere şahitlik yapmak bizlere de önemli görevler yüklemektedir. Yüzlerce binlerce isimsiz kahramanlarımızı hürmetle anıyoruz. Yaşayan kahramanlarımıza sağlıklı ömürler diliyor, gerçek aleme göçen ağabeylerimize yücr Rabbimden rahmetler diliyoruz.

Vatanımız ve Milletimizin bekası için konuşmadan sadece icraat ortaya koyan ağabeylerimizin üç beş cemaat ve siyasi ayak oyunları ile değerlerinin kaybolacağı kanısında olanlar, mutlaka yanıldıklarını göreceklerdir. Çünkü; bu değerlerimiz sadece Devletine ve Milletine hizmet düsturu ile yetiştirilmişler, görevlerini en iyi şekilde yapmışlardır. Mal mülk, kat yat, saray peşinde olmadıkları için de hiç kimseye boyun eğmemişlerdir.

Ormanda kozalakların patlayarak çevresine düşmesi, kuşların bu kozalakları alıp uzak diyarlara götürüp bırakması ve yeşeren her ağaç dünyaya oksijen bize nefes olurken, kahramanlarımızın varlığı orman misali geleceğe yönelik çoğalarak bize tam bağımsız Türk dünyası için Turan yolunda yürümemiz adına birer meşale örneği gibi duruyor önümüzde. Bizler bu meşaleleri alıp daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hele ki yola çıktığımız birlik çatımız Dünya Avşarlar Derneği olarak Milletimizin hizmetinde emrinde olmaya, ağabeylerimizin açmış olduğu kutlu yolda yürümeye devam edeceğiz.  Davasına inananlar asla yolda kalmaz, inanmış bir kaç kişinin yapamayacağı hiç bir iş yoktur.

Başbuğlarımızın açmış oldukları kutlu yollarda, bizler Devletimizin bekası için varlığımızı ortaya koymaya devam edeceğiz. Her şeyden ötesi ülkemizin bütün değerleri ile, Biz Birlikte Büyük Bir Aileyiz” diye açıklamasını bitirdi.

hd film izlemobil onaybanko kuponlar