Başkan Sağıroğlu'ndan teşekkür mesajı!

Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu, Bulgaristan’da 14 Kasım’da yapılan seçimde desteklerini esirgemeyen Siyasi Parti temsilcileri ve Belediye Başkanlarına teşekkür mesajında Hak ve Özgürlükler Partisinin 34 milletvekili çıkardığını iki ülke arasında barış ve kardeşliğe vesile olmasını diledi.

Başkan Sağıroğlu'ndan teşekkür mesajı!
21 Kasım 2021 - 00:56
Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Sağıroğlu, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamasında “Bulgaristan’da 14 Kasım’da yapılan milletvekili seçimlerinde 240 üyeli parlamentoya girmeyi başaran siyasi partiler ve sandalye sayıları açıklandı. Hükümeti kurmak için 121 sandalye sayısına ihtiyaç var. Bundan dolayı Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali, Razgrad, Eski Cuma, Şumnu ve Silistre'de birinci parti oldu. Hak ve Özgürlükler Hareketi milletvekili sayısını yurtdışı oylarla 5 milletvekili arttırarak 29’dan 34’e yükseltti.
İki ülke arasında Barış ve Kardeşliğe vesile olmasını dilerim.” Dedi.
Başkan Sağıroğlu, desteğini esirgemeyenlere teşekkür mesajında “Bulgaristan Parlamenterler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Adana Balkan Türkleri Derneğimizde kurulan Sandık Merkezimizi ziyarette bulunan CHP Adana İl Başkanımız Sayın Mehmet Çelebi'ye, İYİ Parti Adana İl Başkanımız Sayın Göktürk Boyvadaoğlu'na, Seçim Çalışmalarımızda katkılarını bizlerden esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar'a, Yüreğir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Kocaispir'e, Çukurova Belediye Başkanımız Sayın Soner Çetin'e,  Adana Valiliği Görevlilerimize,  Seçim startı verildiği günden bugüne kadar her zaman desteklerini esirgemeyen, 100.Yıl Şube Başkanımız Sayın Nail Çetin, Sayın Aydın Akgün, Sayın Abti Karabaş, Sayın Bürhan Doğan, Sayın Necip Vatansever'e,  Derneğimizin Denetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Yılmaz'a,  Hak ve Özgürlükler Hareketi Partimizin Bölge Sorumlumuz Sayın Lütfi  Özgür'e  ve Tüm Hemşerilerimize Katkılarından dolayı teşekkür ederim.” Diye belirtti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum