Başkan Sözlü:

Sözlü, "Uluğ Türkistan yeniden hakikat olmalı

Başkan Sözlü:
13 Haziran 2017 - 10:20
Sözlü, "Uluğ Türkistan yeniden hakikat olmalı. Biz de bu kutlu ülküye Adana’dan gereken desteği veririz" dedi.

 

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Adana’ya gelen Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuli, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Sözlü, Türkiye’nin isminin Türkistan’dan gelen Türkler kurduğu için Türkiye olduğunu belirtti.

 

Kazakistan’ı Türkiye’den ayrı görmediğini ifade eden Başkan Sözlü, "Burası sizin yurdunuz. Şüphesiz inancım o ki Kazakistan büyürse Türkiye büyür. Türkistan bölgesinde iş birliği geliştirirken yakın coğrafyasındaki Türkiye ile de iş birliğini geliştirmeli. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda köprü vazifesi görmeye hazırız’’ diye konuştu.

 

Büyükelçi Saparbekuli ise Adana’yı tekstil merkezi olarak gördüklerini ifade ederek Başkan Sözlü’ye samimi karşılaması için teşekkür etti. Adana ve Kazakistan arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirileceğini ileten Başkan Sözlü, ziyaret sonunda Büyükelçi ve heyetine Türklerin düştüğü her dar boğazdan kurtuluşunu simgeleyen Bozkurt heykeli hediye etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum