Başkan Topal; Kahraman Askerde, Poliste bizim evladımızdır!

Şehit Jandarma Komando Er Mehmet Kıl'ın ailesi tarafından kurtuluş mahallesindeki baba evinde düzenlenen Mevlit programına Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı İsmet Topal ve Yönetim Kurulu katıldılar.

Başkan Topal; Kahraman Askerde, Poliste bizim evladımızdır!
09 Ağustos 2022 - 12:22 - Güncelleme: 09 Ağustos 2022 - 12:24
Tunceli'de vatan savunmasını yaparken makta 02.08.2007 Tarihinde teröristlerle girdiği çatışmada kahpece şehit edilen Düziçi’li Şehit Jandarma Komando Er Mehmet Kıl'ın ailesi tarafından kurtuluş mahallesindeki baba evinde düzenlenen Mevlidi Şerif programına çok sayıda vatandaş katılırken, Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı İsmet Topal ve Yönetim Kurulu katılıp hep birlikte dualar devşirdiler.
Düziçi’li Şehit Jandarma Komando Er Mehmet Kıl'ın Mevlit programında Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı İsmet Topal ve Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada,  “Tunceli'de vatani görevini yaparken 02.08.2007 Tarihinde teröristlerle girdiği çatışmada kahpece şehit edilen Jandarma Komando Er Mehmet Kıl ve Ahirete intikal eden, bütün şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” Dedi
Başkan Topal, açıklamasının devamında “Değerli Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve misafirler, Şehit olmak, gazi olmak, her insana ve her ailenin evladına nasip olmayacak, yüce bir makamdır. Ne mutlu bu makamın sahiplerine ve onların ailelerine. Dernek başkanı ve yönetimi olarak, o Mübarek şehitlerimizin geride bıraktığı, anne, baba, eş ve çocuklarına, bizlere emanet ettiği, bu cennet vatanımıza, sonsuza kadar sahip çıkmak, bizlerin asli görevi olduğu gibi, yüce Türk milletinin de asli görevi olmalıdır. Bu şehitler hepimizin şehididir. Vatanı bekleyen askerlerimize de, Polislerimize de sahip çıkmalıyız, Onlar ülkemizin ve geleceğimizin teminatıdır.” Diye belirtti.
O Kahraman Askerde, Poliste Anadolu'nun bağrından çıkan, kendi yetiştirdiğimiz, bizim Kahraman evlatlarımız, canlarımızdır diyen Başkan Topal, Onlar vatan topraklarında görev yapmasalar bugün bizler burada huzur içerisinde oturamayız. Ateş düştüğü yeri yakıyor, bugün bizlerin yüreği yanıyor, giden gencecik fidanlar geri gelmiyor. Yüce Türk Milleti olarak, içimizdeki ve dışardaki ülkemizi bölmeye çalışan hainlere karşı çok dikkatli ve uyanık olmalıyız. Bu tür hainlere karşı yeri ve zamanı geldiğinde atalarımızın Osmanlı tokadını suratlarına indirdiği gibi bizlerde indirmeliyiz. Ülkemiz üzerine de oynanan kirli oyunları birlik ve beraberlik içerisinde bozmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle ahirete intikal eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor, şehit ailelerimize ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Şahsım ve derneğimiz adına, bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize ayrıca şehidimizin babası İbrahim Kıl Amcayada sonsuz teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Diye düşüncelerini ifade etti.
Tüm katılanlar dahil olmak üzere Başkan Topal’ın duygu ve düşünceleri için teşekkür eden Şehit Jandarma Komando Er Mehmet Kıl’ın babası İbrahim Kıl, yaptığı konuşmada, “Ben oğlumun her sene yıldönümü nedeniyle, hem oğlum için, hemde bütün şehitlerimiz ve ahirete intikal eden gazilerimiz için ve Allah rızası için, yemekli Mevlüd-i şerif okutarak bütün şehitlerimize, ahirete intikal eden gazilerimize ve yakınlarımıza hep birlikte dualar ederiz.” Diye söyledi. Haber Muammer Korkmaz
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum