marmaris tekne turları
Başkanlar Baymak bayisi açtı « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Başkanlar Baymak bayisi açtı

İş adamı Serkan Kalkan’ın üçüncü Baymak Orange Store işletmesi, Ender Çolak, Adana Büyükşehir Belediyesi Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in katılımıyla açıldı.

Başkanlar Baymak bayisi açtı
282
02 Ekim 2017 - 13:34

Başkan Sözlü, konut üreticilerine çağrıda bulunarak, binaların tasarlanırken ısıtma ve soğutma sistemlerinin de dairelere entegre edilmesini önerdi.

 

Kent protokolünün yoğun katılım gösterdiği açılış töreninde konuşan A.H.S Isıtma Soğutma Müdürü Hüseyin Kalkan, babası Serkan Kalkan ile birlikte kente üçüncü Baymak bayisini kazandırdıklarını belirterek, hedeflerinin bayi sayısını artırmak olduğunu kaydetti.

 

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak ise son 4 yılda yeni teknoloji doğalgaz, ısıtma ve iklimlendirmede atılımlar yaptıklarını, son yılın ilk 8 ayında ağlarına 98 yeni bayi eklediklerini bildirdi.

 

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da kentte her bir tesis açıldığında işletme sahiplerinden daha fazla mutlu olduklarını vurgulayarak, “Çünkü her bir tesis gelişim demek, istihdam demek, gelir artışı demek. Bol kazançlar diliyoruz” diye konuştu.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise konut üreticilerine çağrıda bulunarak, “Çok arzu ettiğim bir şey var ki, konut üreticileri binaları merkezi ısıtma ve merkezi soğutma bütünlüğü içerisinde tasarlayabilirler. Baktığınız zaman binaların balkonlarında, duvarlarında hep klimalar çakılıyor. Bina tasarlanırken, elektrik ve su altyapısı döşenirken ısıtma ve soğutma sistemleri de standart olarak hazırlanmalı. Bir konutu 250 bin liraya satmakla 270 bin liraya satmak arasında fark olmaz. Soğutma ve ısıtma sistemleri kurulmadan satılınca daire sahipleri bu sistemler için duvarları kırıyor, döşemeleri değiştiriyor, daha fazla masraflara yol açıyor. Sektör temsilcileri bunu bir kez daha gözden geçirip büyük hedeflere odaklanmalılardır” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından işletme sahibi Serkan Kalkan ve protokol tarafından işletmenin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra yoğun kalabalık, işletmedeki ısıtma ve soğutma ürünlerini inceledi.

rokettube
marmaris tekne turu