Medya Yenigün

Baykal: ‘Alacağımız kararın geri dönüşü yok’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumuna ilişkin, “16 Nisan’da çok önemli bir karar alacağız. Bu karar bir parti işi değil, bu millet işi, vatan işi, Türkiye işi. CHP’nin, AK Parti’nin, MHP’nin, Saadet Partisi’nin işi değil. Alacağımız bu karar, ne bir partiyi düşürecek ne başa getirecek” dedi.

Baykal: ‘Alacağımız kararın geri dönüşü yok’
258
04 Nisan 2017 - 19:36

CHP Bala İlçe Başkanlığı açılış töreni için Bala’ya gelen CHP Antalya Milletvekili Baykal, tören öncesi ilçede miting yaptı. Alanda toplanan Balalılardan 16 Nisan da yapılacak referandumda ‘hayır’ yönünde oy kullanmalarını isteyen Deniz Baykal, “Önemli günler yaşıyoruz. Bir tarihi karar noktasına hızla geliyoruz. 16 Nisan’da çok önemli bir karar alacağız. Bu karar bir parti işi değil, bu millet işi, vatan işi, Türkiye işi. CHP’nin, AK Parti’nin, MHP’nin, Saadet Partisi’nin işi değil. Alacağımız bu karar ne bir partiyi düşürecek ne başa getirecek” diye konuştu. “Oldu bittiye getirilmemelidir” 16 Nisan’da alınacak kararın gelecek nesiller için önemine vurgu yapan Deniz Baykal, “Birileri ‘iyi olacak’ diyor ama senin için mi iyi olur, Türkiye için mi? Benim derdim Türkiye, senin derdini bilemem. Alacağımız kararın geri dönüşü yok. Alınacak karar hem çocuğunun, hem torununun yani gelecek nesiller için alınacak bir karar. Oldu bittiye getirilmemelidir” ifadelerini kullandı. “Bu anayasa tuzaklarla dolu” Halk oylamasına sunulacak anayasa değişikliğinde “herkese tuzak var” diyen Baykal, şunları söyledi:
“Gece gündüz Cumhurbaşkanı, Başbakan miting yapıyor. Devlet ve özel kanallar milletin parasıyla evet propagandası yapıyor. Devletle milleti karşı karşıya getirdiler. Devlet ‘evet’ diyorsa millet de ‘hayır’ diyor. Millete tepeden bakan, milletin parasıyla millete hükmetmeye çalışan anlayış 16 Nisan’da bitecek. Evet çıkarsa cüzdanınıza da evinize de sahip çıkın. Bir kişinin şahsi kanaatiyle her şey olabilir. Bunlar değil mi Ergenekonu yapanlar, Genelkurmay Başkanını hapse atanlar bunlar değil mi? 90 bin Amerikan askerini Güneydoğuya yerleştirmek isteyen sendin, biz önledik. Bu anayasa tuzaklarla dolu, AKP’ye, yargıya, adalete tuzak var. Bu anayasada herkese tuzak var. Evet diyenlere tuzak var. Evet diyenler ‘vay başıma gelenler neden böyle yapmışız biz’ diyecekler. Büyük yanlışlık yapılıyor, destek olmayın Balalılar.”
Açılış törenine Deniz Baykal’nın yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve CHP Ankara Milletvekili Levent Gök de katıldı. Baykal konuşmasının ardından CHP Bala İlçe Başkanlığının açılışını yaptı.

Selçuk Böke- Ayşe Üngör

ankara web tasarım | eşya depolama | kocaeli escort