Medya Yenigün

Bayramınız kutlu olsun.

Bayramınız kutlu olsun.
Avatar
Emine Türkmen( emineyenigun01@hotmail.com )
566
29 Temmuz 2020 - 0:02

Müslümanlar dünya ve ahret arasında dengelerini kaybederken, Dinimizin kıyamete kadar dünyada yaşaması gerektiğini unutmuş gibi davranış sergiliyorlar.

Hatta Müslüman alemini bir kısma inancımızın namaz oruç ve hac vazifesini yerine getirme gibi algılamaları yanlış olarak görüyorum.

Neden diyeceksiniz Müslüman alemi yıllarca birbirleriyle savaş halinde kaldı ki; İslam barış dini diyoruz ama Ortadoğu’da Müslümanlar barut fıçısı gibiler ve birbirlerini “Allah’u ekber” , Tekbir getirerek katlediyorlar. Toplumlarımız ayrıştırılıyor öfke yumağı halinde buda Müslümanların sosyal birliktelerini bozuyor.

Bazı kişiler kendi görüşlerini anlatırken “İslam’a göre”, “İslam’da” diyerek yanlışa davetiye çıkartırken aslında Allah’ın ve peygamberin dediği anlatılması gerekiyor. Kişisel görüşler ve açılar Müslümanların arasında farklılıkların olmasına sebep oluyor.

Aslında farklı mezhepler, farklı meşrepler, farklı anlayışların hep zenginlik olarak görmemiz gerekirken, şimdi aynı coğrafyada, aynı mahallede, aynı ülkede insanlar birbirine hayatı zindan etmeye başladılar, birbirinin boğazını sıkmaya başladılar. bunun sonucunda öfkeli bir İslam dünyası oluştu.

Allah’ın dünya kuralları konusunda artık sınıfta kaldığımızın göstergesi ortaya çıkmasından dolayı Müslüman aleminde sosyal birliktelik bozulmasına sebep oldu.

Buna bir suçlu bulmak adına Suçlu kimdir? Ötekidir. Öteki olmasaydı ben böyle olmayacaktım diyerek telafi mekanizmasını işletiyor ve kendine dönüp bakmıyoruz.

Fıtır Bayramında sonra Kurban bayramına yine eriştik.

İslam dini Bayramlarda bize yeni bir gayret ve birliktelik adına barışmamızı emreder.

Bayramlar bize barış, huzur, kardeşlik, dostluk, dayanışma, paylaşma ve sevgi getirsin.

Bayramınız kutlu olsun.

Allah’ım kurbanınızı kabul eylesin.

hd film izlemobil onaybanko kuponlar