Medya Yenigün

Bilişim Uzmanı Semih Çakır: Pandemi Sonrası E-Ticaret’e Yönelim Arttı

Bilişim Uzmanı Semih Çakır: Pandemi Sonrası E-Ticaret’e Yönelim Arttı
2.589
02 Temmuz 2020 - 18:51

Wookweb Creative Agency Kurucu Ortağı, Bilişim Uzmanı Semih Çakır: Pandemi Sonrası E-Ticaret Sektörüne Yönelim Arttı

Ülkemizin içerisinde bulunduğu pandemi süreci içerisinde, ticari alanda yaşanan zorlu süreçler, satış yapan firmaları farklı alanları yöneltti. Bu alanda yazılı açıklamalarda bulunan Wookweb Creative Agency kurucularından Semih Çakır, gazetemize bazı bilgilendirici açıklamalarda bulundu.

Wookweb Kurucu Ortağı Semih Çakır: “Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Covid-19 virüsü sebebiyle bir çok esnafımız ve işletme sahipleri ticari olarak büyük kayıplar yaşıyor. Devletimiz her ne kadar elinden gelen desteği veriyor olsa da maalesef esnafımız evini geçindirmekte zorlanıyor. Wookweb olarak gözlemlediğimiz kadarıyla, internet sektörüne hiç giriş yapmamış firmalar bile bu zorlu süreçte e-ticaret alanına ciddi anlamda yönelmeye başladı ve e-ticaret sitelerinin ülkemizdeki açılış sayıları %60 oranında arttı” dedi.

Açıklamalarında, evde kalınan süre içerisinde kullanıcıların sosyal medya kullanımlarının da arttığını belirten Semih Çakır, alışveriş için evlerinden çıkamayan bireylerin, sosyal medya ve e-ticaret siteleri üzerinden ciddi anlamda sipariş verdiklerini dile getirdi.

Ayrıca e-ticaret alanında bir girişimde bulunmak isteyen ve reklam ve pazarlama konularında ihtiyacı olan esnaflarımıza ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeyi de taahhüt eden Bilişim Uzmanı Semih Çakır, şimdiden bir çok yerli esnafın tercihi olmuştur.

 

hd film izlemobil onaybanko kuponlar