Bin 360 kamyonet incelendi, yaşlı adamı öldüren sürücü bulundu

  Edinilen bilgiye göre, kaza Seyhan ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesi D-400 karayolunda 1 Mayıs günü meydana geldi

Bin 360 kamyonet incelendi, yaşlı adamı öldüren sürücü bulundu
07 Haziran 2017 - 09:52
 

Edinilen bilgiye göre, kaza Seyhan ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesi D-400 karayolunda 1 Mayıs günü meydana geldi. İddiaya göre, Ramazan Dönüş (60) İstanbul’a gidecek olan çocuklarını otogara getirdi. D-400 karayolunda durup çocuklarının eşyasını indirdiği sırada yoldan geçen bir kamyonetin dikiz aynasının çarpması sonucu Ramazan Dönüş ağır yaralandı. Kamyonet sürücüsü ise olay yerinden kaçtı. Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Dönüş, 2 Mayıs günü hayatını kaybetti.

 

"Özel ekip kılı kırk yardı"

 

Dönüş’ün hayatını kaybetmesiyle birlikte Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, olayın faili meçhul kalmaması için Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine özel bir ekip kurulması ve sürücünün mutlaka bulunması talimatını verdi. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürü tarafından 5 kişilik bir özel ekip oluşturuldu. Özel ekip önce olay yerine giderek titiz bir çalışma başlattı. Yapılan çalışmada kaza anını gören güvenlik kamerası olduğu belirlendi.

 

"150 güvenlik kamerası incelendi"

 

Güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak kamyonetin gidiş güzergahında daha net güvenlik kamerası araştırıldı. Yapılan çalışmada yaklaşık 150 güvenlik kamerası incelendi. Yapılan bu incelemenin ardından kamyonetin marka ve modeli tespit edildi. Yapılan tespitin ardından kamyoneti bulmak için polis adeta kılı kırk yardı.

 

"Bin 360 kamyonet takibe alındı"

 

Polis yapılan çalışmalarda güvenlik kamerasındaki kamyonetin 2001 ile 2005 model bir kamyonete ait olduğunu tespit etti. Yapılan bu tespitin ardından Adana’da bu marka ve model aralığında bin 360 kamyonet olduğu belirlendi. Polis kamyonetleri tek tek inceleyerek bu sayıyı 185’e kadar indirdi. Tespit edilen bu kamyonetler de tek tek incelendiğinde yaşlı adama çarpıp kaçan kamyonetin özel bir şirkete ait olduğunu belirledi.

 

"Yaşlı adama çarptığı dikiz aynasını değiştirmiş"

 

Tespitin ardından tır nakliyat şirketine giden polis, delilleriyle olayı ortaya koyarak söz konusu marka ve plakalı kamyonetin kendilerine ait olup olmadığını sordu. Yetkililer kamyonetin kendilerine ait olduğunu kabul etti. Daha sonra da o gece kamyoneti kimin kullandığını belirlemek için çalışma yapıldı. Bu çalışma sonucunda kamyoneti tır şoförü Ozan C.’nin (38) kullandığı belirlendi. Bu tespitin ardından Ozan C. Seyhan ilçesinde polisin baskınıyla gözaltına alındı.

 

Emniyette sorgulanan şahsın, birine çarptığını fark etmediğini aracın aynasının başka bir araca çarptığını düşündüğünü bu nedenle durmadığını söylediği öğrenildi. Zanlı sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum