BPW Kadınlarından "Gelişen Kadın Değişen Dünya" projesi

BPW Adana şube başkanlığını Sezi Özçakmak’tan devir alan yeni Başkan Sinem Özgen pandeminin kalkmasından hemen sonra ilk projeleri olan Kadın sağlığı ve Hijyen eğitim projelerini gerçekleştirdiler.

BPW Kadınlarından "Gelişen Kadın Değişen Dünya" projesi
16 Ağustos 2021 - 17:54
Karataş yolu üzerinde İsahocalı çadır kamp alanında yaşayan kadınlara eğitmen Gizem Çelik tarafından “KADIN SAĞLIĞI ve KİŞİSEL HİJYEN EĞİTİMİ” verildikten sonra, yeni başkan Sinem Özgen ve yönetim kurulu üyeleri hijyen paketi, ped, sabun ve çocuklara hediye dağıttılar.
BPW ADANA ŞUBESİNİN YENİ YÖNETİMİ ÇALIŞMALARA HIZLI BAŞLADI
BPW Adana şubesinin eski başkanlarından Ayça Katlav ve son başkan Sezi Özçakmak’tan Olağanüstü genel kurulda başkanlık görevini devralan  Sinem Özgen önceki başkanlara yaptıkları hizmetlerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederek bayrağı bundan sonra biz aldık ve kulübümüze yeni üyeler kazandırmaya devam edeceklerini belirtti. Özgen “Dünyanın en büyük kadın organizasyonu olan BPW’nin birçok ülkede 30 bini aşkın üyesi bulunmaktadır. Türkiye’de ise beş şubesinden biri olan Adana’da bir çok projeye imza atmak istiyoruz. Dinamik, heyecanlı, üretken bir yönetim anlayışı ve üye profili ile projeler üreteceğiz. Amacımız, Türkiye ve dünyada farklı seviyelerde yaşanan ve toplumsal cinsiyet rollerine dayalı fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak ve böylece kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi karar mekanizmalarında var olmalarını sağlamak üzere topluma rehberlik ederek, barış dolu bir dünyaya ulaşmaktır” dedi.
2021-24 döneminde görev yapacak yönetim kurulunun ilk icraatı Kadın sağlığı ve Hijyen eğitim projelerini gerçekleştirdiklerini ve Gelişen Kadın Değişen Dünya kapsamında Karataş yolu üzerinde İsahocalı çadır kamp alanında yaşayan kadınlarla buluştuklarını ifade eden Başkan Sinem Özgen “ Karataş yolu üzerinde İsahocalı çadır kamp alanında yaşayan kadınlara eğitmen Gizem Çelik tarafından “KADIN SAĞLIĞI ve KİŞİSEL HİJYEN EĞİTİMİ”ni  verdik.
Kadınlarımızın sağlıkları bizler için çok büyük önem taşımasından dolayı ilk olarak yapmış olduğumuz bu eğitimin çok yararlı geçtiğini ve ilerleyen günlerde daha fazla yapmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmek istiyoruz. Çünkü burada yaşayan kadınlarımızın yaşam koşulları şehir yaşamı ile hiç bağdaşmıyor. Çok zor koşullarda yaşamlarını devam ettiren bu insanlarımızın her zaman eğitime ve yardıma ihtiyaçları var. Burada yaşam faktörü hem sağlık açısından hem de hijyenik açısından koşulları olmadıkları için sürekli hastalık kol gezebiliyor.
 Biz BPW kadınları bunların önüne geçmek için kadınlarımızı aydınlatıyoruz.Bu kapsamda kadınlarımızın daha sağlıklı olması açısından hijyen paketinin yanı sıra ped ve sabun dağıttık. Bu arada çocuklarımızı da unutmadık onların sevinci bizleri mutlu edeceğinden oyuncak hediye ettik” dedi.
Karataş yolu üzerinde İsahocalı çadır kamp alanında yaşayan kadınlara eğitim veren eğitmen Gizem Çelik’in yanı sıra Başkan Sinem Özgen, Genel Sekreter Hilal Ulaştırıcı, Sayman Sezer Kapucu,yönetim kurulu üyeleri Belgin Çobandağ, Saime Uzungiray ve Ebru Şahin katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum