Çetin: "Kadınlarımız Bizi Aydınlatıyor, Bize Yol Gösteriyor

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Kadınlarımız bizi aydınlatıyor ve bize yol gösteriyor

Çetin: "Kadınlarımız Bizi Aydınlatıyor, Bize Yol Gösteriyor
02 Haziran 2017 - 15:18

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Kadınlarımız bizi aydınlatıyor ve bize yol gösteriyor. Çukurova Belediyesi olarak kadınlarımıza elimizden gelen her türlü desteği, öneriyi ve katkıyı yapmaya hazırız” dedi.
81 ilde belediyeleri izleyen Kadın Koalisyonu temsilcisi dernek yöneticileri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i makamında ziyaret etti. 3 yıllık izlenimleri ile ilgili hazırladıkları rapor hakkında Başkan Çetin’e bilgi veren dernek yöneticileri, Adana’da bulunan belediyeler üzerinde izleme çalışması yaptıklarını aktardı. Ulusal çapta, 3 yıldır belediyeleri izleme çalışması yaptıklarını ifade eden Kadın Koalisyonu Türkiye Koordinatörü İlknur Üstün, katılımcı ve demokratik bir belediyecilik ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin tesis edilmesini hedeflediklerini vurguladı.
Adana belediyeleri ile ilgili hazırladıkları raporu ulusal ve uluslararası mecralarda paylaşacaklarını belirten Üstün, “Adana’yı incelemek istedik. Çünkü, Adana’da çok güçlü kadın örgütü koalisyonu var ve buradaki kadınlarımız çok ciddi çalışmalar yapıyor. Çukurova Belediyesi’nin eşitlikçi katılımcı ve demokratik anlamda yapmış olduğu olumlu adımlardan son derece mutluyuz. Birlikte yürüyecek daha uzun bir yolumuz var. Amacımız daha eşit, daha demokratik, daha katılımcı, engellerin olmadığı bir Adana için işbirliği yapmak. Bu raporu okuduktan sonra bize önerileriniz olursa katkılarınızı bekliyoruz” dedi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise kadın kuruluşlarıyla son derece uyum içinde çalıştıklarını belirterek, “Dönem dönem kadınlarımız bize önerilerde bulunuyor ve biz de bunlardan yararlanıyoruz. Hem Danışma Kurulu’nda hem de Kent Konseyi’nde fikir alışverişi yapıyoruz. Örneğin, son olarak arkadaşlarımızın önerisiyle Zübeyde annemizin adına bir büst yaptık ve Anneler Günü’nde açılışını gerçekleştirdik. Çalışan annelerimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri olan Semt kreşlerimizi her mahallemizde açıyoruz. Kadınlarımız bizi aydınlatıyor, bize yol gösteriyor. Çukurova Belediyesi olarak, kadınlarımıza elimizden geldiğince her türlü desteği ve katkıyı yapmaya hazırız. Raporu okuyacağım ve belediyemizle ilgili kısmı inceleyeceğim. Daha sonra, platform üyesi arkadaşlarla bir araya gelerek, eksiğimiz ne varsa tamamlarız” diye konuştu.(İHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum