CHP reklamında kimsenin görmediği detay

İşte Selek'in o yazısı; 7 Haziran seçimlerinde uçuk vaatlerle seçmeni etkilemeye çalışan CHP, 16 Nisan stratejisini "abartı" üzerine kurdu

CHP reklamında kimsenin görmediği detay
03 Nisan 2017 - 19:15
İşte Selek'in o yazısı; 7 Haziran seçimlerinde uçuk vaatlerle seçmeni etkilemeye çalışan CHP, 16 Nisan stratejisini "abartı" üzerine kurdu. Anayasa maddelerini meydanlarda olduğundan farklı anlatan CHP, reklam filminde de "örtülü" taktik kullandı.

Şimdiye kadar seçimler için hazırladığı bütün reklam filmlerine ve afişlerine logosunu basan CHP, ilk defa ismini gizledi. Türkiye gazetesi yazarı Fatih Selek bugünkü yazısında bu detaya dikkat çekti. Selek yazısında şöyle dedi: PARTİNİN İMAJ SORUNU VAR "Dikkat ettiniz mi AK Parti'nin "evet" reklamlarının sonunda mutlaka parti logosu beliriyor. CHP'nin "hayır" ilanlarında ise partiye dair tek emare yok. Ne televizyon reklamlarında, ne gazete ilanlarında ne de afişlerinde... Hiçbirinde küçücük bir logo bulunmuyor.
Bu, bilinçli bir tercih. Çünkü CHP'nin toplum nezdindeki imajı da belli, yakın geçmişte seçimlerde aldığı oy oranları da. Baktılar kendi isimleriyle olmuyor. İşi örtülü yapıyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum