Medya Yenigün

CHP SÖZÜNE YENİK DÜŞTÜ VE ÇARK ETTİ

CHP SÖZÜNE YENİK DÜŞTÜ VE ÇARK ETTİ
Avatar
Vehbi Korkutata( vehbi@medyayenigun.net )
215
02 Aralık 2019 - 14:10

CHP Sözüne yenik düştü ve çark etmek zorunda kaldı.

FOK TV’nin canlı olarak yayın yapan haber spikerine konuşan ve haber spikeri üzerine basa basa, külliyeye çıkan kimdir?

Biliyormusunuz sorusuna?

Evet biliyorum ve zamanı gelince açıklarım dedi.

Gerçekten anlayamıyorum! O kadar emin ve ben külliyeye başkanlık için gideni biliyorum demesi, kulisleri hareketlendirdi. Bir partinin genel başkanına emin olmayan bir uydurma sözü halkın önünde söylemesi gerçekten yakışık almaz.

Hele bu asırda her yerde mobese kameraları olduğu bir ortamda, böyle yakışık olmayan uydurma söze bir partinin genel başkanı olmayan bir isme neden kilitlendi ve ben o şahsı biliyorum dedi.

Sözcü yazarı Rahmi Turan, “Beştepe’de Erdoğan’la görüşen CHP’li” başlıklı yazısında, bir CHP’linin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiğini iddia etmişti.

Canlı yayında gazeteci İsmail Küçükkaya’nın kendisine yönettiği iddiayla ilgili ise Kılıçdaroğlu, “Ben biliyorum o ismi. Evet doğrudur” Sözleriyle ilgili soruya cevap veren Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın CHP’nin içişlerine müdahil olmasını kastettim” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu iddianın kaynağı olan gazeteci Talat Atilla ile yedi yıldır görüşmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, bazı CHP’lilerin Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Erdoğan ile görüştüğüne dair öteden beri çeşitli duyumların geldiğini ifade ederken, FOX TV’de söylediği “Doğrudur” sözü ile “Erdoğan’ın CHP’nin içişlerine müdahil olmasını kastettiğini” söylemişti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını sıralayalım;

“Talat Atilla kendisini aradı mı?” Hayır, aramadı. Zaten, yanlış hatırlamıyorsam, Afyon’daki bir mühimmat deposu patlamasının olduğu yedi yıl öncesinden beri kendisiyle aramızda ne görüşme var, ne yüz yüze gelme var, ne konuşmuşluğumuz var. Yakın çevremi de aradığına dair bana gelen bir bilgi yok.

Bana da ‘Bazı CHP’liler saraya gitti’ şeklinde duyumlar geldi. Öteden beri geliyor. Elinizde kanıt varsa seslendirirsiniz. Kanıt yoksa seslendirmezsiniz. Sadece bana değil, birçok kişiye gitti. “Dedikodudur” dedim. Doğru mudur, yanlış mıdır, bilmiyorum. Erdoğan’ın CHP’yi karıştırma girişimi için ‘Doğrudur’ dedim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’yi karıştırmak ve partinin içişlerine müdahil olmak için birçok şey yaptığını biliyoruz. Millet İttifakı’nı karıştırmak, dedikodu üretmek ve devletin yetkililerini kullanmak gibi. Böyle bir şey olunca “haber yayınlanınca” ‘Doğrudur’ dedim. Bu olayı Rahmi Turan yazdığı zaman bir şey demedim. “Gazeteci haber almıştır” dedim. Bir yorumdur. Rahmi Turan, ertesi gün devam etti. Üçüncü gün Fox TV’ye çıktığımda, bu soru soruldu.

Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor. Ama işin özü; CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ben Saraya gidenleri biliyorum dedi.

Söz konusu iddiayı Cumhurbaşkanlığı kaynakları yalanladı.

Turan ise bunun üzerine bahsi geçen ismin Muharrem İnce olduğunu söyledi.

Muharrem İnce görüşme iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Ardından da Rahmi Turan gelen tepkiler üzerine bilgiyi Talat Atilla’dan aldığını dile getirdi.

Talat Atilla ise haberi Kemal Kılıçdaroğlu’na doğrulattığını açıkladı.

Kılıçdaroğlu ise Talat Atilla ile 7 yıldır görüşmediğini söyledi.

Peki?

Bu ne turşu ve ne lahana; Vallahi anlamakta zorlanıyorum.

CHP liderine diyorum ki, “Böyle asparagas ve emin olmadığın bir açıklamayı ve aynı zamanda da canlı programda söylüyorsun, sana yazık değil mi?

Bir lider hiç bir zaman emin olmadan konuşması yanlış ve çelişki içine girmiş olur ve nitekim de oldu. Bu kadar olumsuzluklara rağmen bu külliye meselesi ülkemizde bomba etkisi yarattı.

Ama olanlar CHP’ye oldu, bütün gerçekler ayrıntılarıyla meydana çıktı.

Bir lider bir sözü söyleyince en ince ayrıntısını incelemeden sarf etmemesi söz konusu. Önemli olan “Ağızdan çıkan söz ve yayla atılan ok” asla geri gelmez!

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata