marmaris tekne turları
Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılıyor « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılıyor

Türkiye’nin klasik mobilya iskeleti üretiminin yüzde 10’unu karşılayan Çukurova Bölgesi’nde TÜYAP Fuarcılık A.

Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılıyor
238
02 Ekim 2017 - 15:17

Ş.’nin düzenlediği 11. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı 3-8 Ekim tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Fuara Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere toplam 15 ülkeden 200, yurt içerisinde ise 40 bin ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

 

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Adana Organize Sanayi Bölgesi, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası, Adana Mobilya Sanayicileri İşadamları Derneği, KOSGEB ve Çukurova Fuarcılık destekleriyle hazırlanan 11. Adana Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, 3-8 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

“Geçen yıla göre artış”

 

Fuara ilişkin bir otelde basın toplantısı düzenleyen TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, fuarın Lübnan ve İsrail başta olmak üzere birçok ülkenin yakın markajında olduğunu belirterek, “Geçen sene 13 ülkeden 180’i yabancı profesyonel ziyaretçi olmak üzere toplam 36 bin 750 yerli ziyaretçi ağırladık. Bu seneki hedefimiz 15 ülkeden 200 yabancı, yurt içerisinde ise 40 bin ziyaretçi” diye konuştu.

 

11 yılda fuara yaklaşık 700 mobilya firmasının katıldığını belirten Alagöz, 350 bin kişi tarafından da fuarın ziyaret edildiğini vurguladı.

 

“İhracat yüzde 21 arttı”

 

Fuarın ihracata katkısını da değerlendiren TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Ağustos ayı ihracat rakamlarının geçen yıla göre yüzde 10,7 artış gösterdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

 

“Geçen sene Ocak-Ağustos dönemine oranla ihracat yüzde 21 oranında artarak 7 milyar 793 milyon dolara çıktı. Bu artış ve ilerleme bölgenin gelecekte de önemli bir mobilya ihracat üssü olacağının işaretidir. Fuarlarımız bu amacın gerçekleştirilmesine yönelik stratejik platformlardır.”

 

Adana Mobilya Sanayicileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rüştü Erikçi de 2017 yılında Adana mobilyasını geliştirmek ve Türk ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çaba sarf ettiklerini kaydetti.

 

“Önemli olan Adana mobilya algısını yerleştirmek”

 

Adana mobilyası algısının vatandaşlara oluşturulması gerektiğini vurgulayan Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı ise, “Adana mobilyası lokomotif olacak bir sektördür ve sürekli gelişmektedir. Bu gelişmeye en büyük katkı fuarlardır. Yurt içerisinden ve yurt dışından müşteriler geliyor. Burada amacımız Adana mobilya algısını oluşturabilmek. Önce Adana mobilyası algısını oluşturmamız lazım ki bizim insanımız gidip başka şehirlerden mobilya almasın. Bu algıyı oluşturunca potansiyelin artacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

11. Ev ve Ofis Mobilyaları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ev Tekstili, Bahçe Mobilyaları, Ev Elektroniği ve Aksesuarları Fuarı 3-8 Ekim tarihlerinde saat 10.00 ile 21.00 arasında ziyaretçilere açık olacak.

rokettube
marmaris tekne turu