Medya Yenigün

Çukurova’nın Renkleri 2 Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri verildi

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın (ÇKA) “Çukurova’nın Renkleri 2” isimli fotoğraf yarışmasının birincilik ödülü, Uğur Kurtuba’ya verildi.

Çukurova’nın Renkleri 2 Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri verildi
273
25 Mayıs 2017 - 11:18

 

ÇKA’nın Çukurova bölgesindeki fotoğraf dernekleriyle işbirliğiyle düzenlediği “Çukurova’nın Renkleri 2 Fotoğraf Yarışması” sona erdi. Yarışmanın ödül töreni ajansın konferans salonunda yapıldı. Tören, Çukurova turizm tanıtım filminin gösterimiyle başladı.

 

ÇKA Genel Sekreteri Lütfi Altunsu, Çukurova’nın coğrafi, kültürel değerlerinin yanı sıra tarihi ve turistik zenginlikleri ile bölgenin lezzetlerini tanıtmak amacıyla çalıştıklarını dile getirdi. İnsanların dikkatini Çukurova’ya çekmek için yaptıkları çalışmaları anlatan Altunsu, “Çukurova’nın bu güzelliklerinin turizmde değerlendirebilmek için bölgenin tanıtımından sorumlu önemli bir kurum olarak çeşitli faaliyetlerle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yurt dışı ve yurt içinde fuarlar düzenleyerek çeşitli dillerde hazırlanan tanıtım rehberleriyle, seyahat yazarlarını bölgemizde ağırlayarak bu konuda adımlar attık. İlk yarışmada başarılı olan fotoğraflar bölge tanıtımında ve fuarlarda hala kullanılmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmanın ardından Çukurova’nın Renkleri Fotoğraf Yarışması’nın birincilik ödülü Aytaç Kurtuba’ya, ikincilik ödülü Özgür Kalay’a, üçüncülük ödülü ise Eray Akdal’a verildi.