Medya Yenigün

Dolandırdı, kayınvalide hesabına yatırdı ancak polisten kaçıramadı

Adana merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda, bankaların ATM’lerinde sistem açığı bularak hesaplarına 9 milyon lira aktardıkları ileri sürülerek tutuklanan 20 kişiden birinin, dolandırdığı 950 bin lirayı kız kardeşinin kayınvalidesinin hesabına yatırdığı ortaya çıktı.

Dolandırdı, kayınvalide hesabına yatırdı ancak polisten kaçıramadı
265
03 Mayıs 2017 - 17:57

 

Adana Cumhuriyet Savcılığı’na yaklaşık 1 ay önce 1 kişi, aralarında banka görevlilerinin de olduğu ve liderliğini Saltık Buğra K.’nin yaptığı ATM’den vadesiz hesapların ek hesabı üzerinden dolandırıcılık yapıldığı ihbarında bulunmuş, bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü harekete geçerek, Adana merkezli Van ve Ankara’da yaptığı operasyonda 20 kişiyi gözaltına almıştı. Yapılan çalışmada zanlıların ATM’den vadesiz hesaptan bankanın sistem açığını bulup 9 milyon lirayı kredi kartlarına aktarmış, kağıt üzerinde şirket açarak kredi kartından dolandırdıkları parayı da kredi kartlarıyla alışveriş yapmış gibi gösterip bir bankaya hesap açarak toplamışlardı.

 

Kız kardeşinin kayınvalidesinin hesabına 950 bin lira yatırdı

 

Polis bu hesaba yatırılan paranın 6 milyonunu kurtarmış, 3 milyonunu ise bulmak için çalışma başlatmıştı. Polis yaptığı çalışmada kredi kartı ile 1 milyon liraya 6 otomobil alındığını, 1 milyon 50 bin liraya altın alındığını tespit etti. Polis bu otomobil ile altınlara el koymak için çalışma başlattı. Ayrıca polis, geriye kalan 950 bin lirayı da bulmak için çete üyelerinin ve akrabalarının hesap hareketlerini tek tek kontrol etti. Yapılan bu kontrollerde 950 bin liranın, Van’da gözaltına alınan Ali G.’nin (33) bir polis baskınında parayı kaybetmemek için kız kardeşinin kayınvalidesinin hesabına yatırdığı belirlendi. Polis Ali G.’ye kız kardeşinin hesabında bulunan 950 bin lirayı sorunca Ali G. kendi parası olduğunu, bundan haberi olmadığını söyledi. Ancak polis yaptığı incelemede kayınvalidenin maddi durumunun kötü olduğunu, 950 bin lirayı bulacak gayrimenkul ya da bir mirası olmadığını belirledi. Polis bunun üzerine kayınvalidenin hesabına da bloke koydurdu. Polis böylece ATM dolandırıcılarının çaldığı 6 milyon 950 bin lira para ve 1 milyon liraya alınan 6 otomobile el koydu. Polis şimdi kredi kartı ile alınan 1 milyon 50 bin liralık altınları bulmak için çalışma başlattı.

 

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat