marmaris tekne turları
Dolu hasarı sonrası Aracınız doludan hasar görürse ne yapmalısınız? « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Dolu hasarı sonrası Aracınız doludan hasar görürse ne yapmalısınız?

Dolu hasarı sonrası Aracınız doludan hasar görürse ne yapmalısınız?
2
11 Ekim 2020 - 14:58

Dünyanın önde gelen otomotiv tamir zincirlerinden Auto King Genel Müdürü Engin Atakan, araç sahiplerine Aracınız doludan hasar görürse ne yapmalısınız? Diye açıklamada bulundu.

Auto King Genel Müdürü Engin Atakan, Dolu yağışına karşı araçları korumak için battaniye, yorgan gibi önlemlerin işe yaramayacağını ifade eden açıklamasında en güvenilir ve kesin çözümün kapalı otoparklar olduğunu söyleyerek “dolu yağışına araçlarında yakalanan sürücülerin yola devam etmemesi gerektiğini vurgulayarak “Şiddetli dolu yağışlarında araca gelebilecek hasarlardan önce sürücüler kendi güvenliklerini düşünmeli. Aracı uygun bir yere park edip kendi can güvenliği önlemlerini öncelikle almaları gerekir. Dolu yağışında araçtan çıkmak tehlikelidir ancak camların da kırılma ve patlama olasılığına karşı yakın mesafede sığınılacak bir yer varsa oraya sığınılmalıdır. Dolu yağışı uyarısının yapıldığı günlerde aracı kapalı otoparkta bırakmak, mümkünse araçla trafiğe çıkmamak gerekir” uyarılarında bulundu.

ARAÇLARDA DOLU HASARI OLUŞURSA

Dolu hasarları kasko teminatları içinde bulunmaktadır diye belirten Atakan, “Burada en önemli avantaj, dolu hasarları boyasız göçük düzeltme yöntemiyle giderildiği için aracın ikinci el satış değeri düşmemektedir. Dolu hasarı sebebiyle açılan dosyalar tramer kayıtlarında ‘kaza’ olarak değil ‘dolu hasarı’ olarak görülmektedir. Dolayısıyla araçlarında dolu hasarı oluşan sürücüler için en hızlı, ekonomik ve kolay çözüm boyasız göçük düzeltme yöntemidir.” Diye söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    rokettube