Dünya Avşarlar Derneği Reyhanlı'da Buluştu

Dünya Avşarlar Derneği Genel Merkezinin düzenlemiş olduğu “Reyhanlı kardeşlik buluşması” “Devlet Ebed Müddet” dayanışmasıyla, Mehter takımı ile Halk ozanları Medeni Karataş ve Tugay Kocakaya katılımıyla muhteşem bir atmosferde birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Dünya Avşarlar Derneği Reyhanlı'da Buluştu
10 Kasım 2021 - 00:23 - Güncelleme: 10 Kasım 2021 - 00:31
Dünya Avşarlar Derneği Genel Merkezinin organize ettiği “Reyhanlı kardeşlik buluşması” ilçeye bağlı Pınarbaşı Mahallesinde düzenlenirken, İlçe Temsilcisi Esat Gezer’in ev sahipliğinde Genel Başkan Şeref Kocakaya başta olmak üzere, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yumuşak, Reyhanlı Ülkü Ocakları Başkanı Cemal Vural ile Katılım sağlayan ve destek olan dernek başkanları, Dadaloğlu Avşarlar Derneği Tufan Tunç, Kırıkhan Yörük Türkmen Dernek Başkanı Recep Gögebakan, Kırıkhan Yörükleri Dernek başkanı ve Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği yönetim kurulu üyesi Süleyman Çolak, Pınarbaşı Kızıldere dernek başkanı Tekin Polat, Dünya Avşarlar Derneği Ankara Temsilcisi Süleyman Eroğlu, Dünya Avşarlar  Derneği Sarıçam Şube başkanı İsmail Türksev, Kayseri Şube Başkanı İsmail Bayrak, Erzin Şube Başkanı Ebubekir Mağara, Dörtyol temsilcisi Emrah Kahraman, Turizmci Genel Başkan Yardımcısı Ferhat Adamhasan, İdris Toklu, İbrahim Duran, Osmaniye Yörük Türkmen Derneği başkanı Bestami Erdem, Ulaşlı Boyları Dernek başkanı Haydar Eski, Hatay Yörükleri Dernek başkanı Mehmet Üşenmez, İskenderun Yörük Türkmen Dernek başkanı Yaşar Türkmen, Belen temsilcisi Harun Avşar, Kayseri Pınarbaşı Gürleğen köyü dernek başkanı Sezai Karakaya ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, Reyhanlı’da “kardeşlik buluşması”  etkinliğine katılanlara selamlara konuşmasında “Devlet Ebed Müddet” dayanışmasıyla yola çıktıklarını emek veren katkı sağlayan ve katılım gösteren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum diye söylediği açıklamasında, “Bizleri bir araya getirmek için canla başla mücadele eden Reyhanlı temsilcimiz Esat Gezer kardeşimiz ve burada bizleri bekleyen akrabalarımız ile birlikte olmak için ülkemiz ve bölgemizin bir çok yerinden katılım sağlayarak bizlerle beraber olan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.” dedi.
Genel Başkan Kocakaya, teşekkür konuşmasının devamında “Başta bizleri yalnız bırakmayan bütün dernek başkanlarıma, Reyhanlı belediye başkanıma, muhteşem bir mehteran takımı ile destek veren Hatay büyükşehir belediyesi Kültür müdürümüz ve ekibine, ses sitemi dolayısı ile Antakya belediyemize, Hatay da bizlerin sağlıklı bir iletişim kurmamıza katkı koyan Hatay temsilcimiz Ahmet Çetin kardeşime, gelemeyip telefonla arayarak yanımızda olduklarını deklare eden bütün kardeşlerime kıymetli muhtarlarımız ve dernek başkanlarıma çok teşekkür ediyorum.” Diye belirtti.
Bizler her zaman ve her yerde kardeşliğimizi ön planda tutarak çalışmalar yaparken birilerinin kardeşliğimizi zedeleyecek hamleler yapmalarına izin vermeyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz diyen Kocakaya, “Kardeşlikten memnun kalmayanlar kenara çekilmek seyretmek zorundalar. Kardeşlik bağlarımızın geliştirilmesi birlik beraberlik için hiçbir şeyden ödün vermeden çalışmaya devam edeceğiz. Yaşam alanlarımızın kolaylaştırılması ve devletimizin ebed müddet yaşaması için kenetlenmeye devam edeceğiz. Bu gün burada yüzlerce kardeşimiz ile ailelerimizi ziyaret ettik bir araya geldik. Ortak kaygılar yaşayan kardeşler olarak bir ve beraber olabilmek adına atılan her adımda Dünya Avşarlar Derneği Ailesi olarak var olduğumuzun bilinmesini isteriz. Tek egemen gücün Devletimizin gücü olduğunu bilerek ve bu güce biat etmeyenlerin başının ezilmesi noktasında yapılan çalışmaların yanında olduğumuzu göstermek adına bu gün burada kardeşlerimiz ile Kardeşlik buluşmasında bir aradayız. Bizler her zaman ve her yerde “Biz Birlikte Büyük Bir Aileyiz” Bu ailemizin ilelebet devamı için, Yüce milletimize hizmet için varlığımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Katılım gösteren emek veren bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” Diye belirttikten sonra hoş geldiniz siye sözlerini bitirdi.
Protokol konuşmalarında Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, yaptığı konuşmada yapılan etkinlikten  duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ‘’Kardeşlik buluşması sözde değil özde gerçekleşmiş ve burada muhteşem bir atmosferde katılımcılarımız ile kardeşliğimizi kutluyoruz bu kardeşliğin ilelebet devamını diliyorum’’ dedi.
Daha sonra konuşan Reyhanlı Ülkü Ocakları Başkanı Cemal Vural akrabalarımla bir araya gelmek bizleri onura etti derken dernek yönetimine özellikle teşekkür ettiklerini dile getirdiği konuşmasında, “Programı organize eden Esat Avşaroğlu kardeşime ve Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya’ya Ozanlarımız Tugay Kocakaya ve Medeni Karataş 'a teşekkür ederiz, yüreğine dilinize sağlık.” Diye ifade etti.
Konuşmaların ardından Kardeşlik buluşmasında Halk Ozanları Medeni Karataş ve Tugay Kocakaya sahne alırken muhteşem sunumları ile katılımcıları coştururken, Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı özel sunumları ile kardeşlik buluşmasına destek oldular.
Yoğun katılımın olduğu Kardeşlik buluşmasında misafirlere Avşar Pilavı ve Adana şalgamı ikram edildi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum