Eğitim Şart

Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu, Adana genelinde başlattığı örnek kampanya ile öğrencilerin ayda en az bir defa aileleriyle birlikte sabah namazına gitmeleri teşvik ediliyor

Eğitim Şart
14 Nisan 2017 - 00:30
Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu, Adana genelinde başlattığı örnek kampanya ile öğrencilerin ayda en az bir defa aileleriyle birlikte sabah namazına gitmeleri teşvik ediliyor.

Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu, Adana genelinde  örnek  bir kampanya  başlattı. Kampanya ile öğrencilerin ayda en az bir defa aileleriyle sabah namazına gitmeleri teşvik ediliyor. Kampanya ile, çocuklara ve topluma namaz alışkanlığını kazandırmak ve farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Dinibulten.com’un haberine göre Selahaddin Eyyubi  İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Bilal Osman Ekizoğlu, “Ailemle Sabah Namazına Gidiyorum” proje etkinliği ile Sabah Namazı Buluşmalarını başlattı. Öğrenci ve velilerle ilk sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

Başlatılan kampanya kapsamında babalarının ellerinden tutan minik öğrenciler, minarelerden  “Namaz Uykudan Hayırlıdır” nidasının yükseldiği sabah vakti, camiye akın etti. Adana’nın Çukurova Ramazanoğlu Camisi, sabah namazında onlarca minik öğrenciyi ağırladı.

Etkinliğe Okul Öğretmenleri,öğrencileri ,velileri ve vatandaşlar katıldılar.

Vakit geldiğinde abdestler alındı, buluşmak için belirlenen Çukurova Ramazanoğlu Camii’nin yolu tutuldu. Kampanya, hem minikleri hem de ailelerini mutlu etti. Kampanya ile çocuklara ve ailelerine namaz alışkanlığı aşılanmaya çalışılıyor.

Huşu içerisinde idrak edilen sabah namazının ardından miniklere ve ailelere ikramlar yapıldı. Sıcak bir çorbanın içilmesinin ardından İl Vaizi İdris Polat tarafından sohbet yapıldı

Yapılan etkinlikten çok memnun olan veliler bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini istediler ve emeği geçenlere teşekkür ettiler

YORUMLAR

  • 0 Yorum