Erdoğan, Coşkuyla Karşılandı!

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ‘’BAŞKAN’’ SIFATIYLA 3 YILDAN SONRA TEKRAR AK PARTİ GURUBUNA KATILIRKEN YER YERİNDEN OYNADI

Erdoğan, Coşkuyla Karşılandı!
05 Haziran 2017 - 10:42
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ‘’BAŞKAN’’ SIFATIYLA 3 YILDAN SONRA TEKRAR AK PARTİ GURUBUNA KATILIRKEN YER YERİNDEN OYNADI. GRUP TOPLANTISINDA, BÜYÜK BİR COŞKUYLA KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, ‘’Başkan’’ sıfatıyla 3 yıl aradan sonra Ak Parti grup toplantısına katılırken, partililer tarafından coşku ve tezahüratlarla karşılandı ve adeta yer yerinden oynadı. Peki neden? Ak Parti yandaşları Erdoğan, ‘’Başkan’’ sıfatıyla ilk defa gruba katılırken, gerek Ak Parti vekilleri ve gerekse Ak Parti yandaşları başkanını büyük tezahüratlarla karşıladılar. Grubun açış konuşmasını yapan Başbakan Binali Yıldırım, kendisine yakışanını yaptı ve sözlerine "Grup sizi özledi Sayın Cumhurbaşkanım" diyerek başladı. Partililere teşekkürlerini de sunan Yıldırım, "Partimizin ilkelerine ters düşecek hiçbir yanlışın içinde olmamaya gayret ettim" dedi.

Gerçekten Başbakan Binali Yıldırım; Ahdi vefa örneğini tekrar grup toplantısında yeniledi ve kendisine yakışanını da yapmış oldu. Başbakan Yıldırım; Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı iken çok büyük hizmetlere imza attığını hepimiz biliyoruz ve takdir etmişizdir. Hizmet faktörü çok önem arz eden faktörlerdendir. Gerek kişiliği ve gerekse mütevaziliği hep dilden dile konuşulmuştur. Yıldırım; Halka hizmet ‘’Hakka hizmet’’ düsturuyla bu ülke halkının önüne çıkmıştır. Yetim hakkını korumaya ve yedirmemeye gayret göstermiştir. ‘’İki günü denk olan ziyandadır’’ ilkesinden taviz vermeyen bir başbakandır. Bu fani dünya kendisine ‘’mülk’’ olmayacağını ve ülke insanının hakkını savunmasının bilincini taşıyanlardandır, bu bilinçle ve Allah korkusuyla yaşayan bir başbakandır.Allah korkusuyla yaşayan bir lider, her zaman ülke insanının haklarını savunacağı muhakkaktır. Allah’a hamdı olsun ki, iki beyin birleşti ve bundan sonra Türkiye büyüyecek ve ülkede fakir insan kalmayacaktır. Dünya ve Yahudi lobisi korkmaya başladı, Osmanlı tekrar şaha kalktı ve ülke ekonomisi büyüyor, ülkede istihdam hız kesmeden de devam ediyor.

İnşallah yeni dönem atılım dönemi olacak ve iki beyin birleşti ve dünya lideri kendisini örnek davranışlarıyla kendisinden söz ettirecektir.  "Yeni dönem ilk günkü heyecanla Türkiye'nin gelecek hedeflerine koşar adımlarla gitme dönemidir. Yeni dönemin ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Türkiye 2017 Anayasa değişikliğinden sonra yeni bir döneme girmiştir. Bu yeni dönem sürekli güçlü iktidar, daima istikrar demektir. Bu dönemde iktidar garanti altına alınmış, istikrar kalıcı hale gelmiştir. Artık, Türkiye'de hiç kimse milletin kayıtsız şartsız iradesini yok sayarak demokrasi dışı girişimlere teşebbüs etmeyecek ve halkın iradesi milletin iradesi her zaman ülke yönetimine hâkim olacaktır. Yeni sistemin özeti budur ve bu da sürekli istikrarı beraberinde getirmiş olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tam anlamıyla yapılacak ilk genel seçimlerde meclis seçimiyle Cumhurbaşkanlığı seçiminin birlikte yapılacağı seçimlerde yürürlüğe girmiş olacak ve böylece ülkemizde artık milletin işleri, hizmetleri çok daha hızlı bir şekilde yapılacaktır. Bürokrasi daha hızlı çalışacak ve Meclis ise çok daha güçlenmiş olarak memleketin, milletin ihtiyacını gören yasal düzenlemeleri bir yandan yaparken bir yandan da seçilmiş hükümetin başkanını ve ekibini denetlemek için gerekli çalışmaları ortaya koyacaktır.

Bir yıl kısa bir süre ama bir yıl Türk siyasi tarihinde epeyce gelecek yıllarda konuşulacak yıl olacak. Çünkü bu yılın en önemli özelliklerinden biri Türkiye Cumhuriyetini yakın tarihte görmüş olduğu darbelerden bir benzerini daha gördü ama Cumhurbaşkanı bu seferki öncekiler gibi olmadı. Bu sefer darbe karşısında ceketini alıp, şapkasını alıp giden siyasetçiler değil, darbeye darbe vuran bir Cumhurbaşkanı, bir hükümet ve Aziz milleti gördü. Böylece artık Türkiye siyasi tarihinde demokrasi tarihinde darbelere de darbe vurulduğu bir dönem başladı. Vesayetçilerin bundan sonra artık işlerini çok zor olduğunu ülke insanı gösterdi. O gece Erdoğan’ın cep telefonundan ülke halkına seslenişi, bütün ülke halkı dışarı fırlamış ve her ne pahasına olursa olsun ve başkanını koruması için ölümüne savaştılar ve bu gün gelinen noktaya gelmiş oldular, çağrı akın akın Anadolu'nun bütün köşesine yayıldı ve millet kadın erkek genç ihtiyar herkes meydanlardaydı. Türkiye’nin geleceğine sahip çıktılar ve böyle bir milletin karşısında şapka alınıp gidilmez şapka çıkarılır. Bu ülke insanının bir ferdi olduğumuz için hepimiz gurur duyuyoruz.
Hemen darbeden sonra başımızı ağrıtan terör örgütleriyle Ak Parti hükümeti, amansız bir mücadeleye halkın iradesiyle ve Fırat Kalkanı ile sınırlarımızın dışından ülkemizi taciz eden bombalarla, füzelerle insanlarımızın hayatını yok eden alçak DEAŞ örgütüne karşı Fırat Kalkanı Harekâtı başlatılmış oldu.

FETÖ, PKK diğer yandan ve ülkemizi son zamanlarda canlı bombalarla bizleri acıya boğan DEAŞ terör örgütü. Bu örgütlerin hepsiyle mücadelede gösterilen kararlılık sayesinde olumlu sonuçları almış bulunuyoruz. Terör, bu milletin başının belası olmaktan çıkacak ve Terör Türkiye'nin gündeminde en alt sıralara inecek. Gece gündüz demeden sınır boylarında, dağda bayırda ülkesi milleti için mücadele eden bütün güvenlik güçlerimize teşekkürlerimizi sunuyorum ve Allah yar ve yardımcıları olsun.
Bu süreçte de öngörünüzle, ortaya koyduğunuz vicdanla Ak Parti hükümeti, gerekli tedbirleri almış, dövizdeki dalgalanmaların ekonomimiz için ciddi bir sorun teşkil etmemesi için adımları atmıştır. Ak Parti iktidarının kurulduğu günden beri vesayet üreten sisteme karşı değişimine yönelik Cumhurbaşkanlığı sistemi gündeme gelmiş ve MHP ile beraber gerekli adımlar atılmıştır.  Artık iş millete gitmektir. Ülke halkının ortak kararı, artık söz milletindir ve millet o kararını 16 Nisan'da verdi ve Türkiye'nin geleceğini inşa edebilmek, yönetim sisteminin değişikliğini onayladı. Artık yeni bir dönemdeyiz. Bu başkanlık sistemi ülkemize hayırlar getirecek ve ülke dünyada söz sahibi olacak. Recep Tayyip Erdoğan ‘’Başkan’’ sıfatıyla ilk defa meclis grup toplantısında konuştu. Başkan; Ülke halkının hissiyatlarına tercüman olacak ve haklıyı, haksızı ayırt edecek bir mücadeleye sahip olacak. Burada yine ‘’SÖZ’’ muhakkak milletindir.

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum