marmaris tekne turları
Eti kanser hastasına, iskeleti müzeye! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Eti kanser hastasına, iskeleti müzeye!

Marmara Denizi’nde yakalanan 1 ton 200 kilo ağırlığındaki devasa büyüklükteki köpekbalığı, etinde şifa arayan kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıtıldı.

Eti kanser hastasına, iskeleti müzeye!
245
18 Eylül 2017 - 17:09

Köpekbalığı almak için sıraya giren vatandaşa hem pişmiş, hem de çiğ olarak ücretsiz dağıtıldı. HEM PİŞMİŞ, HEM ÇİĞ DAĞITILDI Marmara Denizi’nde bu yıl balık av sezonun açılmasıyla yakalanan 1 ton 200 kilo ağırlığındaki köpekbalığı, Balıkçı Kenan’da kanser hastalarına dağıtıldı. Köpekbalığı eti almak için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, köpekbalığının kısa sürede tükenmesine yol açtı. İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan’ın dileyen vatandaşa pişmiş olarak, dileyen vatandaşa ise çiğ olarak ücretsiz dağıttığı 1 200 kilo ton ağırlığındaki köpekbalığı kesilmeden önce de fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşların ilgi odağı oldu.

PİŞİRMENİN PÜF NOKTALARI Özellikle kanser hastalarının etinde şifa aradığı köpekbalığı için Balıkçı Kenan’a önceden iletişim bilgilerini kaydettiren vatandaşlar izdiham yaşanmadan köpekbalığı etinden almış oldular. Vatandaşlara köpekbalığı etini nasıl pişirmeleri gerektiği yönünde püf noktaları anlatan Balıkçı Kenan Balcı, her öğün az miktarda farklı pişirme yöntemleri ile tüketilmesi önerisinde bulundu. ETİ HASTALARA, KEMİĞİ DERİSİ MÜZEYE! Etini kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıttığı köpekbalığının iskelet ve dış yüzeyinin kendilerine kalacağını söyleyen Balıkçı Kenan Balcı, Türkiye’de ilk ve tek olan kendi kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesine dahil olacağını söyledi. 1 ton 200 kilo ağırlığındaki köpekbalığının, müzeye dahil olan en büyük balık türlerinden olacağını ifade eden Balıkçı Kenan Balcı, “Etini şifa arayan kanser hastalarına dağıttık. Yoğun bir talep olduğunu gördük. Dilerim ki şifa olur. Bu köpekbalığının mumyalama işlemi birkaç ay sürecek. Daha sonra müzemizdeki yerini alacak” dedi.  

rokettube
marmaris tekne turu