"EVİMİZDE METAN GAZI  SOLUYORUZ"

Sarıçam İlçesi Gültepe Mahallesinde  çöp yığınları arasında  yapımı devam eden  inşaatlar

"EVİMİZDE METAN GAZI  SOLUYORUZ"
05 Temmuz 2017 - 22:02
Sarıçam İlçesi Gültepe Mahallesinde  çöp yığınları arasında  yapımı devam eden  inşaatlar..Metan Gazı koklayan insanlar..Evlerinde sivri sinek ve kara sinek v.b haşeratların istilası nedeniyle uyuyamayan site sakinleri..

Bu felakete kim “dur” diyecek ?

Adana’nın Sarıçam İlçesine  bağlı Gültepe Mahallesi’nde orta yerinde çöp dağları arasında yükselen apartmanlarda  ikamet eden vatandaşlar aşırı koku ve haşeratların istilası nedeniyle çok zor günler geçiriyor.  Bölgede bulunan sitelerde ikamet  eden vatandaşlar ise aşırı koku ve haşeratların acil olarak sona erdirilmesi için Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam İlçe Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın başkanlığında tüm  yetkili kurum ve kuruluşları göreve davet ediyor.

AŞIRI KOKU VE HAŞERATLAR HAYATI ÇEKİLMEZ  HALE GETİRİYOR

Sarıçam İlçesine bağlı Gültepe Mahallesi’ne  dökülen çöplerin  ıslah edilememesi  bir çok sorunu da beraberinde getiriyor.  Çöp kamyonlarının çöplerini  gelişi güzel  boşaltması  sonucu biriken çöpler  çevrede yükselen apartman dairelerinin boyuna  yaklaşmaya  başlarken ;  çöp  manzaraları apartman dairlerinin  yapımı  ise son hızla devam ediyor.  Çöp manzaralı sitelerde  ikamet eden vatandaşlar  ise aşırı çöp kokusu ,Karasinek, Sivri sinek  v.b  haşeratlar  nedeniyle  zor günler geçiriyor.

ÇÖP  MANZARALI  SİTEDE İKAMET EDEN VATANDAŞLAR ZOR GÜNLER YAŞIYOR

Yaklaşık 153dairenin  bulunduğuGözütok İnşaat Hamidiye Sitesinde ikamet eden  site sakinleri  aşırı koku ve haşeratlar nedeniyle zor günler  yaşıyor. Önceki gün  bir araya gelen ve yaşanan skandal sorun  karşısında çareler arayan Gözütok İnşaat Hamidiye Sitesi Sakinleri  pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştı. “Metan Gazı değil;  Çiçek koklamak istiyoruz”, “ Evimizin yanında çöplük istemiyoruz”,” Sağlıklı büyümek istiyoruz”  şeklinde   dövizler   taşıyan ,sloganlar atan Gözütok İnşaat Hamidiye Sitesi  sakinleri  seslerini duyurmaya çalıştı.

“EVİMİZDE METAN GAZI  SOLUYORUZ”

Gözütok İnşaat Hamidiye Sitesi sakinlerinden olan ve aynı zamanda Saadet Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Osman Söyler, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin  yaşanan aşırı koku ve haşerat istilasına çare bulmasını istedi. Çöp dökülen alana imar verilip  site  yaptırılmasını çok büyük hata olarak nitelendiren Osman Söyler, “ Burada siz de görüyorsunuz. Çöp  dağları arasında apartmanlar yapılıyor. Bu çok büyük hatadır. Belediyecilik anlayışı bu değildir. Şayet siz burayı çöplük olarak kullanacaksanız buraya imar izni veremezsiniz. Şayet verirseniz ; ki, verilmez ise bu inşaatlar yapılamazdı .Vatandaşların sağlığı ile oynuyorsunuz. Çöp deryası  yanında  bulunan apartmanlarda çocuklarımız ve bu bölgede ikamet eden herkesler metan gazı kokluyorlar.  Karasinek, Sivrisinek  başta olmak üzere haşeratların istilasına maruz kalıyoruz. Bir çok   inşaatın yapımı devam ediyor . Ama, kanalizasyon  tamam değil. Bu  nasıl bir anlayış.” Dedi.

“VALİMİZ MAHMUT DEMİRTAŞ VE BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ İLÇE BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİLAL ULUDAĞ’I EVİMİZDE MİSAFİR ETMEK İSTİYORUZ”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam İlçe Belediye Başkanı Bilal Uludağ, başta olmak üzere  tüm  yetkili kurum ve kuruluşlara seslenen Osman Söyler, “ Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam İlçe Belediye Başkanı Bilal Uludağ’dan ricamız var. Buradaki sorunu mutlaka biliyorlardır. Milletini seven  hizmeti seven bir başkan olan Hüseyin Sözlü  başkanımızdan ricamız buraya bir geliniz. Sizleri misafir edelim.  Evimizin balkonunda bir  kahve içelim. Yaşadığımız sorunlarımızı bir görün. Bu sorunumuza bir çare bulsun. “Bir şey değişecek her şey değişecek “diyen  başkanımız Hüseyin Sözlü  başkanımız bir gün gelip evimizde misafir edeyim. Bu kokuya ve haşerat istilasına dayanabilirler ise sorun yok. Ama, dayanabileceklerini zannetmiyoruz.” Diye konuştu.

“SORUNUMUZU YERİNDE BİR GÖRÜN”

Çukurova Üniversitesi, Adana Şehir Hastanesi, Bilim ve teknoloji Üniversitesi, Stadyumun Sarıçam İlçesinde bulunduğuna dikkat çeken Osman Söyler, “ Burada bulunan çöp sorunu 15 yıldı devam ediyor. Hatta seçilmiş belediye başkanlarının sözü var. Bu ayıp  bizim ayıbımızdır. Çünkü, Sarıçam İlçesinde İncirlik hava üssü var. Oradan kalkan uçaklar  gittikleri  yerlerde bombalayarak insanları öldürüyor. Burada ise sofulu çöplüğü zehirleyerek insanları öldürüyor. Çöplük bir an önce ıslah edilmeli. Çöp nedeniyle kokular  hat safhada. Gerçekleri görürseniz sorunumuzu çözer.” Diye konuştu.

Özel Haber : Hüseyin Yetiş

YORUMLAR

  • 0 Yorum