Feyzioğlu'ndan 'teröristlerin yanında değilim' açıklaması

Dr

Feyzioğlu'ndan 'teröristlerin yanında değilim' açıklaması
19 Mart 2017 - 09:17


Dr. Metin Feyzioğlu, bölücü terör örgütü PKK’nın yanında olmadığını açıkladı. Yoğun kalabalığın katıldığı “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” başlıklı panelde konuşan Feyzioğlu, bekar ekip arkadaşlarını da vatandaşlara tanıttı.


Adana Barosu, Eğitim İş Adana 2 nolu Şubesi ve Adana Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Anayasa Hukukçusu Avukat Prof. Dr. Süheyl Batum, Psikiyatrist-Yazar Dr. Semih Dikkatli ve Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Altınışık’ın katılımıyla “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” başlıklı panel düzenlendi.


Panele yaklaşık 1.5 saat gecikmeyle katılan Prof. Dr. Feyzioğlunu yoğun bir kalabalık karşıladı. Yarım saat boyunca ekip arkadaşlarını kalabalığa tanıtan Feyzioğlu, zaman zaman espriler de yaparak bazı arkadaşlarının bekar olduğunu katılımcılara vurguladı.Panelde işitme engelliler için de çeviri yapıldı


Referandum sürecine ilişkin açıklamalar yapan Prof. Dr. Feyzioğlu, terör örgütü PKK’nın yanında olduğuna ilişkin söylemlerin seçim çalışmaları kapsamında yapıldığını kaydetti.


28 Kasım 2015’te öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin pek çok düşüncesine katılmadığını ancak yakın arkadaşı olduğunu söyleyen Metin Feyzioğlu, Elçi’nin cenazesine katıldığı için tepkiler aldığını hatırlattı. Feyzioğlu, PKK’nın yanında olmadığını şu sözlerle anlattı:


“Maalesef cenaze namazının kılınacağı yere doğru giderken telefonumuza, bölücü örgütün kimlik kontrolü yaptığı bilgisi geldi ve 30 başkan birden biz otobüsü durdurduk. ’Üzerimize terörist eli değdirmeyiz ’diye otobüsten indik ve havalimanına girdik. Beni ve arkadaşlarımı bölücü terör örgütünün yanında yer almakla sırf şu halk oylaması sebebiyle suçlamaya kalkan devlet yöneticileri Diyarbakır’ın göbeğinde, meydanda bölücü terör örgütünün kimlik kontrolünü yapacak kadar nasıl cesaret bulduğunu bu millete anlatmak ve hesabını vermek zorundadır.”YORUMLAR

  • 0 Yorum