marmaris tekne turları
“Geleceğe Nefes” adım Adım Guinness’e koşuyor! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

“Geleceğe Nefes” adım Adım Guinness’e koşuyor!

“Geleceğe Nefes” adım Adım Guinness’e koşuyor!
279
05 Kasım 2019 - 16:57

Ülke genelinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa devam ettirdiği  “Geleceğe Nefes Ol “ kampanyası hakkında Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz,  Guinness rekorunu kıracaklarını açıkladı.

GUİNNESS REKORUNU KIRACAĞIZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Ülke genelinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa hayata geçirdiği  “Geleceğe Nefes Ol “ kampanyası hakkında basın mensuplarına açıklamada bulunan Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz,Tüm yurdumuz dahil 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de 11 milyon fidan dikimini 3 saat içerisinde gerçekleştirerek Guinness rekorunu kıracaklarını söyledi.

GELECEĞE NEFES OL PROJESİNE ADANA’DAN DESTEK

“Geleceğe Nefes Ol “ projesine Adana Bölge Müdürlüğü olarak ilimizde 43 ayrı noktada  205 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Bizim ön gördüğümüz katılımcı sayısı yaklaşık 19 bin kişi idi ama şu ana kadar bize müracaat eden insan sayısı 20 bin kişinin üzerinde oldu. Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra kent protokolün katılacağı etkinliğimiz 11 11.2019 tarihinde saat 11.11’de Kozan yolu üzerinde Sarıçam gökbuket mahallesinde gerçekleştirilecek olup; kendi ürettiğimiz fıstık çamı, kızılçam, defne gibi 40 çeşide yakın 205 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Bunun yanı sıra sorumluluk alanımızda olan Osmaniye ilimizde ise aynı tarih ve saat’te 15 noktada 95 bin fidanı da toprakla buluşturma etkinliğimizde yapılacak” diye bilgi verdi.

AĞAÇLANDIRMADA ATILIM İÇERİSİNDEYİZ

Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, son yıllarda ağaçlandırma sıralamasına baktığınızda Dünya’da ilk üç içersindeyiz diye belirttikten sonra yaptığı açıklamada, “Son 20 yıla bakılırsa ağaçlandırma ormancılıkta bir atılım içersindeyiz. Bununda örnekleri ağaçlandırma da orman geneline baktığımız da dünyada Çin ve Hindistan’dan sonra Türkiye üçüncü sıradadır. 2000’li yılların ilk başında yapılan bir araştırmada ülkemizde Erozyon ile kaybettiğimiz toprak miktarı 500 milyon ton iken bu gün 154 milyon tonlara kadar inmiştir dedi.

ADANA’NIN %42’Sİ ORMANLIK ALAN

Adana geneli ormanları konusuna değinen Bölge Müdürü Yılmaz, “Adana yüz ölçümünün % 42’si ormanlık alanlardan oluşurken bunların % 65’i iyi ormanlardan oluşuyor. Bunların yanı sıra Biz sadece ormanlık alanlarda ağaçlandırma yapmıyoruz. Okul bahçeleri, Hastane bahçeleri, Üniversite Kampusları, Mezarlık ve yol kenarları, Sağlık ocaklarının yanı sıra Camilerimizin bahçelerine varana kadar ağaçlandırma yapıyoruz.”  Diye bahsetti.

DEVLET ORMANCILIĞI DEĞİL, MİLLET ORMANCILIĞI YAPIYORUZ

Orman Genel Müdürlüğünün orman köylüleri ile alakalı “ORKÖY” projelerinden bahseden Bölge Müdürü Yılmaz, “Bizlerin hizmet anlayışı “Devlet Ormancılığı değil Millet Ormancılığı” olduğu için Orman köylümüz ile “hasım değil hısım ilişkisi” kurarak onların ihtiyaçlarını “ORKÖY” ile gidermemizin yanı sıra İş ve aş konusunda bizimle çalışmak isteyen herkese  iş verebiliriz.  Aladağ, Feke, Pozantı, Saimbeyli faaliyet alanlarımız oturan orman köylüsü ben ormanda çalışmak istiyorum dediği zaman kapımız kendilerine açıktır” diye söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    rokettube
    marmaris tekne turu