Gönül Ferhat Baykara İlköğretim öğrencilerinden Muhteşem Cumhuriyet Bayramı kutlaması!

29 Ekim Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü münasebetiyle Gönül Ferhat Baykara ilköğretim okulu 3 A sınıfı öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri muhteşem oldu.

Gönül Ferhat Baykara İlköğretim öğrencilerinden Muhteşem Cumhuriyet Bayramı kutlaması!
01 Kasım 2021 - 16:44
Gönül Ferhat Baykara ilköğretim okulu 3 A  sınıfı öğretmeni Gülizar  Yaşar  ve öğrencilerinin 29 Ekim Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü münasebetiyle düzenledikleri etkinlikte Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadılar.
Cumhuriyet bayramı etkinliğinde öğrencilerine çeşitli etkinlik düzenleyen Gönül Ferhat Baykara ilköğretim okulu 3 A  sınıfı öğretmeni Gülizar  Yaşar , yaşasın cumhuriyet diye yaptığı açıklamasında, “Öğrencilerim bayram coşkusunu  en iyi şekilde yansıtırken, bu imkânı bize sağlayan okul  yönetimimize çok teşekkür ederim.” Diye belirtti.
Cumhuriyetin önemine dikkat çeken Yaşar, “Cumhuriyet yönetiminin kazandırdığı en önemli etkenlerden bir tanesini sayacak olursak, insanın özgür olması, istediği gibi yaşaması, özgür birey olma, insan olma, insanca ve özgürlük içinde yaşama, çağdaş olma diye sayabiliriz. Türkiye’nin kurucusu 98 yıl önce cumhuriyeti bu ülkeye armağan ederek “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.” Diye seslenmiştir. Yaşasın Cumhuriyet” diye düşüncelerini ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum